Lineker: Yamol Maradona va Messi darajasida futbolchi
O‘tgan asrning taniqli ingliz futbolchisi Gari Lineker «Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamol haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Yamol Maradona va Messi kabi buyuk futbolchilardan keyingi yirik iste’dod hisoblanadi. Yoshligida bunga erishishi uni alohida o‘yinchiga aylantiradi.
Linekerning ta’kidlashicha, u juda yaxshi o‘ynaydi va kelajakda eng buyuk futbolchilardan biriga aylanishi mumkin, biroq biroz omad ham kerak bo‘ladi. U Yamolga «Oltin to‘p»ni berishga tayyorligini aytgan.
Yaqinda Lamin Yamol 18 yoshga to‘ldi va shu munosabat bilan «Barselona» bilan yangi shartnoma imzoladi. Ushbu kelishuv 2031 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Shuningdek, yosh futbolchi jamoa safida 106 ta o‘yin o‘tkazib, 25 ta gol urdi va 34 ta golli uzatma berdi. Bu natijalar uning jamoaga qanchalik muhimligini ko‘rsatadi.

Линекер: Ямол футболист уровня Марадоны и Месси
Знаменитый английский футболист Гари Линекер высказал свое мнение о защитнике «Барселоны» Ламине Ямоле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Ямол является крупным талантом после таких великих футболистов, как Марадона и Месси. Достижение этого в молодом возрасте делает его особенным игроком.
Линекер отметил, что он играет очень хорошо и в будущем может стать одним из величайших футболистов, но немного удачи тоже потребуется. Он сказал, что готов вручить Ямолу «Золотой мяч».
Недавно Ламин Ямол исполнилось 18 лет, и по этому случаю он подписал новый контракт с «Барселоной». Это соглашение будет действовать до середины 2031 года.
Кроме того, молодой футболист провел 106 матчей за команду, забил 25 голов и отдал 34 голевые передачи. Эти результаты показывают, насколько он важен для команды.