Musiala jarohatdan keyin kostyumlarda o‘yinni kuzatdi
Bavariya klubi xalqaro yoshlar dasturiga ega bo‘lib, unda 16 mamlakatdan 23 nafar yosh futbolchi Roy Makay rahbarligida mashg‘ulot o‘tadi va o‘yinlarga chiqadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dushanba kuni jamoa Vena shahrining Rapid yoshlar jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi. O‘yinda Bavariyaning hujumchi yarim himoyachisi Jamal Musiala ham ishtirok etdi.
Myunxen klubining matbuot xizmati 22 yoshli Musialaning maydon chetida turgan suratini namoyish qildi. Ma’lum bo‘lishicha, Jamal Musiala yaqinda Klub jahon chempionatida PSGga qarshi o‘yinda jiddiy suyak sinishi bilan jarohat olgan.
U jarrohlik amaliyotidan o‘tib, tiklanish jarayonini boshladi. Mutaxassislar uning maydonga faqat 2025 yil oxirida qaytishini kutmoqda.
Musialaning sog‘lig‘i va o‘yinga tayyorligi bo‘yicha muntazam tekshiruvlar olib borilmoqda. Klub va futbolchi tezda maydonga qaytishni orzu qilmoqda.

небольшая облачность ветер 1.6 м/с, СЗ
Клуб Бавария имеет международную молодежную программу, в рамках которой 23 молодых футболиста из 16 стран проходят тренировки и участвуют в играх под руководством Роя Мака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник команда провела матч против молодежной команды Рапид из Вены. В игре также участвовал нападающий полузащитник Баварии Jamal Musiala.
Пресс-служба клуба из Мюнхена показала фотографию 22-летнего Musiala, стоящего у поля. Как стало известно, Jamal Musiala недавно получил серьезный перелом кости в матче против PSG на клубном чемпионате мира.
Он прошел хирургическую операцию и начал процесс восстановления. Специалисты ожидают, что он вернется на поле только в конце 2025 года.
Регулярно проводятся проверки состояния здоровья Musiala и его готовности к игре. Клуб и футболист мечтают о скором возвращении на поле.
Луис Энрике: "Челси" выбрать было бы удобнее
Главный тренер "Пари Сен-Жермен" Луис Энрике высказал своё мнение о том, какой соперник будет удобнее для его команды на стадии 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Zamin.uz.