Partizan CSKA futbolchilarini taklif qilmoqda
Belgradning «Partizan» futbol klubi Moskva markaziy armiyasi jamoasining bir nechta futbolchilarini taklif qilganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub bosh murabbiyi Srdjan Blagoyevich shunday dedi: «Ismlarini aytmayman, chunki bu to‘g‘ri bo‘lmaydi. Ammo shuni aytishim mumkin, ehtimol, CSKA jamoasidan kimdir «Partizan»ga o‘tadi.
Klublar o‘rtasida juda yaxshi munosabatlar mavjud». Eslatib o‘tamiz, «Partizan» joriy yil iyul oyida Yevropa ligasining birinchi saralash bosqichida muvaffaqiyatsizlikka uchradi.
Endi Belgrad jamoasi Yevropa konferensiyalar ligasida ishtirok etadi. O‘tgan mavsum yakunida «Partizan» Serbiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallab, 73 ochko to‘pladi.
Bu natija klubning yuqori darajadagi o‘yinini ko‘rsatadi va kelgusida yanada muvaffaqiyatga erishish umidlarini oshiradi. Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yanada mustahkamlashga harakat qilmoqda.

Партизан приглашает футболистов ЦСКА
Футбольный клуб «Партизан» из Белграда сообщил о том, что предложил несколько игроков команды ЦСКА из Москвы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер клуба Срджан Благоевич сказал: «Я не буду называть имена, так как это было бы неправильно. Но могу сказать, что, возможно, кто-то из команды ЦСКА перейдет в «Партизан».
Между клубами существуют очень хорошие отношения». Напоминаем, что «Партизан» потерпел неудачу в первом квалификационном раунде Лиги Европы в этом году в июле.
Теперь белградская команда участвует в Лиге конференций Европы. По итогам прошлого сезона «Партизан» занял второе место в чемпионате Сербии, набрав 73 очка.
Этот результат демонстрирует высокий уровень игры клуба и повышает надежды на дальнейшие успехи. Руководство клуба и тренеры стремятся укрепить команду еще больше.