Inews ma’lumotlariga ko‘ra, Madridning «Atletiko» klubi «Manchester Yunayted» jamoasining qanot hujumchisi Antoni bilan shartnoma imzolashda asosiy nomzod hisoblanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diego Simeone boshqaruvidagi klubdan tashqari, braziliyalik hujumchiga «Betis» jamoasi ham qiziqish bildirmoqda. Avvalroq xabar berilganidek, Sevillya klubi Antoni xizmatlariga qiziqish bildirgan, biroq ularning 40 million yevro miqdoridagi narxni to‘lashga tayyor emasligi ma’lum bo‘lgan.
O‘sha miqdor «Manchester Yunayted» tomonidan futbolchidan kutilayotgan summadir. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Antoni Ispaniya chempionatida «Betis» jamoasida ijarada o‘ynagan.
U yerda jami 17 ta o‘yin o‘tkazib, beshta gol urdi va ikki marotaba assistentlik qila oldi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi.
Shu bois, «Atletiko» va «Betis» kabi klublarning Antoni uchun kurashi davom etmoqda. Futbolchining keyingi faoliyati va transferi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda e’lon qilinishi kutilmoqda.

Атлетико оставил Манчестер позади в трансфере Антони
Согласно информации Inews, мадридский клуб «Атлетико» является основным кандидатом на подписание контракта с крылом «Манчестер Юнайтед» Антони. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кроме клуба под руководством Диего Симеоне, бразильскому нападающему также проявляет интерес команда «Бетис». Ранее сообщалось, что клуб из Севильи заинтересован в услугах Антони, однако стало известно, что они не готовы заплатить запрашиваемую сумму в 40 миллионов евро.
Эта сумма ожидается от «Манчестер Юнайтед» за игрока. В прошлом сезоне во второй половине Антони играл в аренде в команде «Бетис» в испанском чемпионате.
Там он провел 17 матчей, забил пять голов и сделал два ассиста. Эти показатели ярко демонстрируют его вклад в команду.
Поэтому борьба за Антони продолжается между такими клубами, как «Атлетико» и «Бетис». Ожидается, что в ближайшие дни будут опубликованы дополнительные сведения о дальнейшей карьере и трансфере футболиста.