Zabolotnyning Spartakdagi debyuti Dinamoda e’tiroz uyg‘otdi
Makhachqaladagi Dinamo jamoasining yarim himoyachisi Nikita Glushkov Spartak jamoasi safida Anton Zabolotnyning Rossiya Premyer Ligasi birinchi o‘yini haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsumning birinchi turida Makhachqa jamoasi mezbon maydonda qizil-oq jamoaga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Glushkovning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotny maydonga tushishi bilan Spartak jamoasining hujumdagi imkoniyatlari ko‘paygan, biroq bu faqat birinchi tur ekanligini aytib, voqealar qanday rivojlanishini kuzatishni taklif etdi.
O‘yinda yagona golni Markinyos kiritdi. Asosiy hakam Vasiliy Kazartsev mehmonlar darvozasiga urilgan yana to‘rt golni bekor qildi.
Shuningdek, Spartak jamoasi Dinamo darvozasiga berilmagan uchta penalti yuzasidan Etika va Sport Komissiyasiga shikoyat qilgan. Bu holatlar jamoalar o‘rtasidagi raqobatning kuchayishini ko‘rsatadi va kelgusidagi o‘yinlarda adolatli qarorlar qabul qilinishining muhimligini ta’kidlaydi.

Дебют Заболотного в Спартаке вызвал протест в Динамо
Полузащитник команды Динамо из Махачкалы Никита Глушков высказал свое мнение о первом матче Антона Заболотного в Российской Премьер-Лиге в составе Спартака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре нового сезона махачкалинская команда на домашнем поле уступила красно-белым со счетом 0:1. По словам Глушкова, с выходом Заболотного на поле атакующие возможности Спартака увеличились, однако он отметил, что это всего лишь первый тур и предложил наблюдать за развитием событий.
Единственный гол в матче забил Маркиньос. Главный арбитр Василий Казартцев отменил еще четыре гола, забитых в ворота гостей.
Кроме того, команда Спартак подала жалобу в Комиссию по этике и спорту по поводу трех не назначенных пенальти в ворота Динамо. Эти случаи показывают усиление конкуренции между командами и подчеркивают важность принятия справедливых решений в будущих играх.