Grigoryan: Zabolotniy Spartak uchun foydali futbolchi
Mashhur mahalliy mutaxassis Aleksandr Grigoryan, ilgari Rossiya va qo‘shni davlatlardagi bir qator klublarda ishlagan, so‘nggi o‘yinda hujumchi Anton Zabolotniyning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Spartak futbolchisi Zabolotniy RPLning birinchi turida Makhachkala “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘yinda maydonga tushdi. U Manfred Ugaldeni almashtirib maydonga kirdi.
Grigoryanning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi holatda Zabolotniy Ugaldega nisbatan yaxshiroq o‘yin ko‘rsatmoqda. Uning bosim ostida to‘pni ushlab qolish qobiliyati juda muhim, chunki RPLda hozir 7-8 ta bosim qiluvchi jamoa mavjud.
O‘tgan mavsumda Zabolotniy Podmoskovye “Ximki” jamoasida o‘ynab, 31 o‘yinda 6 ta gol urdi va 6 ta samarali uzatma berdi. 34 yoshli futbolchi bu yozda erkin agent sifatida “qizil oq” jamoaga qo‘shildi.
Uning tajribasi va o‘yindagi faolligi Spartak jamoasining hujum chizig‘ini mustahkamlashga yordam bermoqda. Bundan tashqari, Zabolotniyning maydondagi harakati va bosim ostida to‘pni ushlab turishi jamoaning strategik o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
U o‘zining professional darajasini saqlab qolgan va jamoaga katta foyda keltirmoqda. Shuningdek, mutaxassislar uning o‘yini jamoaning umumiy natijalariga ijobiy ta’sir qilishi mumkinligini ta’kidlashmoqda.

Григорян: Заболотный полезный футболист для Спартака
Известный местный специалист Александр Григорян, ранее работавший в ряде клубов России и соседних стран, оценил игру нападающего Антона Заболотного в последнем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист Спартака Заболотный вышел на поле в первом туре РПЛ в матче против махачкалинского "Динамо". Он вышел на замену вместо Манфреда Угальде.
По словам Григоряна, в текущей ситуации Заболотный показывает лучшую игру по сравнению с Угальде. Его способность удерживать мяч под давлением очень важна, так как в РПЛ сейчас есть 7-8 команд, оказывающих давление.
В прошлом сезоне Заболотный, играя за подмосковные "Химки", забил 6 голов и сделал 6 результативных передач в 31 матче. 34-летний футболист этим летом присоединился к "красно-белым" в качестве свободного агента.
Его опыт и активность на поле помогают укрепить атакующую линию Спартака. Кроме того, движения Заболотного на поле и его способность удерживать мяч под давлением положительно влияют на стратегическую игру команды.
Он сохраняет свой профессиональный уровень и приносит команде большую пользу. Также специалисты отмечают, что его игра может положительно сказаться на общих результатах команды.