Mashhur mahalliy murabbiy Aleksandr Grigoryan poytaxtning Lokomotiv va Sochi jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining birinchi tur uchrashuvi temiryo‘lchilar jamoasining 3:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Grigoryan so‘zlariga ko‘ra, jamoa uchun eng muhim narsa - sochlari jingalak bo‘lgan Artyom Karpukasning yana maydonga qaytishi bo‘ldi.
O‘tgan mavsumda u deyarli ko‘rinmay qolgandek edi, ammo hozir uning eng yaxshi holatini ko‘rsatmoqda. 23 yoshli Biysk shahrida tug‘ilgan futbolchi 2021 yildan buyon Lokomotivning asosiy tarkibida o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda u asosan himoyaviy yarim himoyachi sifatida 34 o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urdi va 2 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Ushbu natijalar uning jamoaga bo‘lgan hissasini oshirganini ko‘rsatadi.
Shuningdek, murabbiy jamoaning keyingi o‘yinlarda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishiga umid bildirgan.

Григорян: Карпукас в лучшем состоянии на поле
Известный местный тренер Александр Григорян поделился своими мыслями о матче между командами Локомотив и Сочи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч первого тура чемпионата России завершился победой железнодорожников со счетом 3:0. По словам Григоряна, для команды самое важное - это возвращение на поле Артема Карпукаса с кудрявыми волосами.
В прошлом сезоне он почти не был заметен, но сейчас показывает свою лучшую форму. 23-летний футболист, родившийся в городе Бийск, играет в основном составе Локомотива с 2021 года.
В прошлом сезоне он в основном выходил на поле в роли защитного полузащитника, сыграв в 34 матчах, забив 1 гол и сделав 2 результативные передачи. Эти результаты показывают, что его вклад в команду возрос.