Barselona de Yong bilan shartnomani uzaytirmoqchi
«Barselona» futbol klubining yarim himoyachisi Frenki de Yong ehtimol yaqinda yangi shartnoma imzolaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda uning yangi bitim bo‘yicha muzokaralar vaqtincha to‘xtatildi, chunki futbolchi agenti Ali Dursun bilan hamkorlikni tugatdi. Jurnalist Fernando Polo ma’lumotlariga ko‘ra, hozirda «Barselona»da de Yong bilan yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar olib boradigan vakil yo‘q.
Shunga qaramay, klub rahbariyati vaziyatni tinchlik bilan qabul qilmoqda va futbolchi bilan kelishuv tez orada yangilanadi, deb hisoblamoqda. Frenki de Yongning amaldagi shartnomasi 2026-yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Avvalroq 28 yoshli yarim himoyachining kataloniyalik klub bilan shartnomani uzaytirishga intilishi haqida xabarlar tarqalgan edi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muloqot tez orada tiklanishi kutilmoqda.

Барселона хочет продлить контракт с Де Йонгом
Футбольный клуб «Барселона» может вскоре подписать новый контракт с полузащитником Френки де Йонгом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время переговоры о новом соглашении временно приостановлены, так как агент футболиста Али Дурсун прекратил сотрудничество. По информации журналиста Фернандо Поло, в настоящее время в «Барселоне» нет представителя, который ведет переговоры о новом контракте с де Йонгом.
Тем не менее, руководство клуба спокойно воспринимает ситуацию и считает, что соглашение с футболистом будет обновлено в ближайшее время. Действующий контракт Френки де Йонга рассчитан до середины 2026 года.
Ранее сообщалось о стремлении 28-летнего полузащитника продлить контракт с каталонским клубом. Ожидается, что общение между клубом и футболистом будет восстановлено в ближайшее время.
Обновление контракта имеет важное значение для будущего игрока и укрепления состава команды «Барселона».