Baltika o‘yinchisi Torpedo chetlatilishidan hayratda
«Baltika» jamoasi himoyachisi Natan Gassama Moskva «Torpedo» jamoasining yangi mavsum oldidan Rossiya Premyer Ligasi ishtirokchilaridan chiqarilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Futbol Ittifoqi intizom qo‘mitasi «Torpedo»ni 2025/26 yilgi mavsumdan chetlatib, uning o‘rniga «Orenburg» jamoasini kiritdi. Gassama bu vaziyatga chuqur kirib bormaganini aytib, shunga qaramay, holatni kuzatib borganini ta’kidladi.
U faoliyati davomida moliyaviy yoki tashkilotchilik muammolari tufayli pastki ligalarga tushib ketgan klublarni ko‘rganini ma’lum qildi. Fransiyada bunday holat «Bordo» jamoasi bilan yuz bergan.
«Torpedo»dagi vaziyat uni hayratga solganini va bunday holatlar chempionat boshlanishidan oldin musobaqaga zarar yetkazishini aytdi. «Baltika» jamoasining keyingi o‘yini 26 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va ular Moskva «Spartak» jamoasining maydonida maydonga tushadi.

Игрок Балтики в шоке от исключения Торпедо
Защитник команды «Балтика» Натан Гассама высказался о исключении московского «Торпедо» из числа участников Российской Премьер-Лиги перед новым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дисциплинарный комитет Российского футбольного союза исключил «Торпедо» из сезона 2025/26 и вместо него включил команду «Оренбург». Гассама отметил, что не углублялся в эту ситуацию, однако продолжал следить за ней.
Он сообщил, что на протяжении своей карьеры видел клубы, которые из-за финансовых или организационных проблем опускались в низшие лиги. Во Франции такая ситуация произошла с командой «Бордо».
Гассама сказал, что ситуация с «Торпедо» его удивила и что такие случаи наносят ущерб соревнованию перед началом чемпионата. Следующий матч команды «Балтика» состоится 26 июля, и они выйдут на поле против московского «Спартака».