Fransisko Zaxaryanni markaziy yarimhimoyachi sifatida ko‘radi
Yangi bosh murabbiy Serxio Fransisko «Real Sosyedad» jamoasida rus yarimhimoyachisi Arsen Zaxaryanni qaysi pozitsiyada o‘ynatishni rejalashtirayotgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis Zaxaryanni asosan o‘yin markazida, ya’ni markaziy yarimhimoyachi yoki hujumkor yarimhimoyachi sifatida ko‘rishini ta’kidladi. U ba’zida qanotlarda ham o‘ynashi mumkin, ammo himoyaviy qanot o‘yinchisi sifatida emas.
Fransisko so‘zlariga ko‘ra, Zaxaryanning asosiy o‘yin maydoni o‘n raqamli pozitsiya bo‘lib, u yerda yaratuvchanlik va hujumga yordam berish imkoniyati yuqori. Eslatib o‘tish joizki, Zaxaryan o‘tgan mavsumda jarohatlar tufayli uzoq vaqt maydonga tusha olmadi va faqat to‘rtta o‘yinda ishtirok etdi.
U ushbu o‘yinlarda bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Mutaxassisning fikricha, Zaxaryan sog‘lig‘i tiklangach, jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Франсиско Захарьяна рассматривают как центрального полузащитника
Новый главный тренер Серхио Франсиско высказал мнение о том, на какой позиции планирует использовать русского полузащитника Арсена Захаряна в команде «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что видит Захаряна в основном на поле, то есть в роли центрального полузащитника или атакующего полузащитника. Он также может иногда играть на флангах, но не в качестве защитного флангового игрока.
По словам Франсиско, основная игровая зона Захаряна — это позиция под номером десять, где высокие возможности для креативности и помощи в атаке. Стоит отметить, что Захарян из-за травм не мог долго выходить на поле в прошлом сезоне и принял участие только в четырех матчах.
В этих играх ему удалось забить один гол. По мнению специалиста, после восстановления здоровья Захарян должен принести команде большую пользу.