Glushakov: Spartak birinchi o‘yinda g‘alaba qozondi
Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi va Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Denis Glushakov yangi mavsumdagi “qizil-oq”larning imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” birinchi o‘yinda g‘alaba qozondi va ko‘pchilik jamoani chempionlik uchun asosiy nomzod deb hisoblamoqda. Ammo Glushakovning fikricha, bu mavzuda kamroq gapirish jamoaga foyda keltiradi, chunki ortiqcha e’tibor bosimni oshiradi.
U shuningdek, yangi mavsumda uchlikka kirish oldingisiga nisbatan yanada qiyin bo‘lishini ta’kidladi. Bu fikrini esa “Spartak”ning asosiy raqobatchilari kuchaygani bilan izohladi.
O‘tgan mavsumda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa to‘rtinchi o‘rinni egallab, oldinda CSKA, “Zenit” va “Krasnodar” jamoalari bor edi. Shunday qilib, jamoa yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun yanada ko‘proq harakat qilishi lozim.

Глушаков: Спартак в первом матче одержал победу
Бывший полузащитник московского "Спартака" и сборной России Денис Глушаков высказал мнение о возможностях "красно-белых" в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Спартак" одержал победу в первом матче, и многие считают команду основным претендентом на чемпионство. Однако, по мнению Глушакова, меньше разговоров на эту тему пойдет команде на пользу, так как излишнее внимание увеличивает давление.
Он также отметил, что в новом сезоне попасть в тройку будет сложнее, чем раньше. Это мнение он объяснил усилением основных конкурентов "Спартака".
В прошлом сезоне команда под руководством Деяна Станковича заняла четвертое место, впереди были ЦСКА, "Зенит" и "Краснодар". Таким образом, команде необходимо приложить еще больше усилий для достижения высоких результатов в новом сезоне.