Zenit uy o‘yinlaridan daromadni ikki barobar oshiradi
Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi 2025/26 yilgi mavsumdagi o‘yinlardan tushadigan daromadni oshirishni rejalashtirmoqda va bu ko‘rsatkichni taxminan 2 milliard rublga yetkazishni maqsad qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «RBK Sport» o‘z manbalariga tayanib xabar bermoqda. O‘tgan mavsumda Shimoliy poytaxt jamoasi Rossiya Premyer-ligasidagi barcha klublar orasida o‘yinlarga tashrif buyuruvchilar soni bo‘yicha yetakchi bo‘lganligi rasmiy liga hisobotidan ma’lum.
Rossiya chempionatining so‘nggi mavsumida «Zenit» ikkinchi o‘rinni egallagan va «Krasnodar»ga faqat bitta ochko bilan yetqazib qolgan. Yangi mavsum 18 iyul kuni boshlandi va 2026 yil 17 mayda yakunlanadi.
Sergey Semak boshchiligidagi jamoa birinchi turda uy maydonida «Rostov» ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu natija jamoaning mavsumdagi yaxshi boshlanishidan dalolat beradi.
«Zenit» o‘zining yuqori natijalari va ko‘p sonli muxlislari bilan yana ham katta muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilmoqda.

Zenit удвоит доходы от домашних игр
Футбольный клуб «Зенит» из Санкт-Петербурга планирует увеличить доходы от игр в сезоне 2025/26 и ставит цель довести этот показатель до примерно 2 миллиардов рублей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает «РБК Спорт», ссылаясь на свои источники. В прошлом сезоне команда Северной столицы была лидером по количеству зрителей среди всех клубов Российской Премьер-Лиги, как указано в официальном отчете лиги.
В последнем сезоне чемпионата России «Зенит» занял второе место, уступив «Краснодару» всего на одно очко. Новый сезон начался 18 июля и завершится 17 мая 2026 года.
Команда под руководством Сергея Семака в первом туре на домашнем стадионе одержала победу над «Ростовом» со счетом 2:1. Этот результат свидетельствует о хорошем начале сезона для команды.
«Зенит» нацелен на достижение еще больших успехов благодаря своим высоким результатам и многочисленным болельщикам.