Rossiyalik mutaxassis Aleksandr Grigoryan Rossiya Premyer-Ligasining yangi mavsumida eng ko‘zga ko‘ringan futbolchilar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikriga ko‘ra, «Zenit», «Baltika» va «Sochi» jamoalarining yangi o‘yinchilari eng katta salohiyatga ega ekanligini ta’kidladi. Murabbiy ayniqsa «Zenit» yarimhimoyachisi Jersonga alohida e’tibor qaratdi.
Jerson birinchi turda «Rostov»ga qarshi o‘yinda maydonga tushib, jamoaning o‘yin uslubini sezilarli darajada yaxshilagan. Grigoryan so‘zlariga ko‘ra, Jerson maydonga tushishi bilan «Zenit» jamoasi ancha barqaror va ishonchli o‘ynay boshlagan.
Bu esa braziliyalik futbolchining yuqori darajasidan dalolat beradi. Shuningdek, murabbiy «Baltika» jamoasining ikki legioneri Braian Xil va Kevin Andradega ham e’tibor qaratdi.
Ular Moskva «Dinamo» jamoasi bilan o‘ynalgan durang o‘yinda o‘zlarini ko‘rsatishdi: Xil gol urgan bo‘lsa, Andrade butun o‘yinni maydonda o‘tkazdi. Ekspert fikricha, agar bu futbolchilar o‘z o‘sishlarini davom ettirsalar, Rossiyaning yetakchi klublari ularni kuzatib borishi mumkin.
«Sochi» jamoasidan esa Grigoryan yarimhimoyachi Martin Kramarichni ajratib ko‘rsatdi. Uning yuqori mahorati va ijodkorligi jamoa o‘yini uchun muhim omil hisoblanadi.

Григорян назвал ведущих футболистов Российской Премьер-Лиги
Российский специалист Александр Григорян высказал мнение о самых заметных футболистах нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, новые игроки команд «Зенит», «Балтика» и «Сочи» обладают наибольшим потенциалом. Тренер особенно выделил полузащитника «Зенита» Джерсона.
Джерсон вышел на поле в матче первого тура против «Ростова» и значительно улучшил стиль игры команды. По словам Григоряна, с выходом Джерсона команда «Зенит» начала играть гораздо стабильнее и надежнее.
Это свидетельствует о высоком уровне бразильского футболиста. Также тренер обратил внимание на двух легионеров команды «Балтика» Брайана Хила и Кевина Андраде.
Они проявили себя в сыгранной вничью игре с московским «Динамо»: Хил забил гол, а Андраде провел весь матч на поле. По мнению эксперта, если эти футболисты продолжат развиваться, ведущие клубы России могут следить за ними.
От команды «Сочи» Григорян выделил полузащитника Мартина Крамарича. Его высокая мастерство и креативность являются важным фактором для игры команды.