Favoritlar birinchi turda qiyin g‘alaba qozondi
Moskva "Lokomotiv" futbol klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov Rossiya Premyer Ligasining birinchi turidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi turda g‘alaba qozongan barcha favorilar bu natijaga katta mehnat evaziga erishdi. Bu esa kelgusida barcha jamoalar uchun oson bo‘lmasligini ko‘rsatadi.
Naumovning ta’kidlashicha, barcha jamoalar oxirigacha kurashishga tayyor. Eslatib o‘tamiz, ikkinchi tur 25 iyul, juma kuni boshlanadi.
Bu turda Samarqandning "Krylya Sovetov" va Nijny Novgorodning "Pari NN" jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Birinchi tur yakunlariga ko‘ra, "Krasnodar", Moskva "Lokomotiv", "Spartak", Sankt-Peterburg "Zenit" va Qozon "Rubin" jamoalari uchta ochko jamg‘ardilar.
Bu jamoalar yangi mavsumda yuqori natijalar ko‘rsatishga intilmoqda. Shuningdek, barcha jamoalar o‘z o‘yinlarini yaxshilash ustida ishlamoqda va muxlislar uchun qiziqarli bahslar taqdim etishga harakat qilmoqda.

Фавориты одержали трудную победу в первом туре
Бывший президент футбольного клуба "Локомотив" Москва Николай Наумов высказал свои мысли после первого тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, все фавориты, одержавшие победу в первом туре, достигли этого результата благодаря большим усилиям. Это показывает, что в будущем всем командам будет нелегко.
Наумов отметил, что все команды готовы бороться до конца. Напоминаем, что второй тур начнется 25 июля, в пятницу.
В этом туре пройдет встреча между "Крыльями Советов" из Самарканда и "Пари NN" из Нижнего Новгорода. По итогам первого тура "Краснодар", "Локомотив" Москва, "Спартак", "Зенит" Санкт-Петербург и "Рубин" Казань набрали по три очка.
Эти команды стремятся показать высокие результаты в новом сезоне. Также все команды работают над улучшением своей игры и стараются предоставить зрителям интересные матчи.