Sobiq yarim himoyachi Denis Ugarov Ilzat Ahmetovning «Krylya Sovetov» klubiga erkin agent sifatida o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ugarovning aytishicha, futbolchi atrofidagi vaziyat boshidan murakkab va tushunarsiz bo‘lgan. Uning ta’kidlashicha, Ahmetovning Peterburgdagi klubga o‘tishi uchun aniq va ravshan izoh topilmadi.
Ugarov shunday dedi: «U «Zenit»da bir yarim yil davomida o‘ynadi, ba’zan Rossiya Kubogida maydonga tushdi. Nega bunday transfer kerak edi?
Bu savol rahbariyatga qaratiladi. Hozir esa uni bepul qo‘yib yuborishmoqda, buning sababi nima?
Ahmetov haqidagi holat hanuzgacha tushunarsizligicha qolmoqda.» Ahmetov 2024 yilda Neva sohilidagi klub tarkibiga qo‘shilgan. Yarim yil ichida 27 yoshli yarim himoyachi 21 ta o‘yinda maydonga tushgan, ammo samarali natijalar ko‘rsatmagan.

Угаров: Уход Ахметова из «Зенита» остается непонятным
Бывший полузащитник Денис Угаров высказался о переходе Илзата Ахметова в клуб «Крылья Советов» в качестве свободного агента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Угарова, ситуация вокруг футболиста изначально была сложной и непонятной. Он отметил, что не было ясного и четкого объяснения перехода Ахметова в петербургский клуб.
Угаров сказал: «Он играл в «Зените» полтора года, иногда выходил на поле в Кубке России. Зачем был нужен такой трансфер?
Этот вопрос адресован руководству. А сейчас его отпускают бесплатно, в чем причина?
Ситуация с Ахметовым по-прежнему остается непонятной.» Ахметов присоединился к клубу на берегу Невы в 2024 году. За полгода 27-летний полузащитник сыграл в 21 матче, но не показал результативных действий.