ясно ветер 1.5 м/с, СВ
Lionel Messi MLSning barcha yulduzlari o‘rtasidagi yaqinlashib kelayotgan o‘yinda ishtirok etmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Buning asosiy sababi uning to‘pig‘idagi jarohatdir. ESPN ma’lumotlariga ko‘ra, argentinalik futbolchi ushbu tadbirni o‘tkazib yuborgani uchun chempionatning bir o‘yinidan chetlatilishi mumkin.
Bunday jazo liga qoidalarida belgilangan. Shuningdek, «Inter Mayami» jamoasining yana bir futbolchisi Luis Suarez ham o‘yinni o‘tkazib yuboradi.
Jamoa vakillarining aytishicha, Suarez tizzasida noqulaylik his qilmoqda. Messi MLSda ajoyib mavsum o‘tkazmoqda.
U «Inter Mayami» tarkibida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 24 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma berdi. MLSning barcha yulduzlari o‘yini va Meksika ligasining eng yaxshi futbolchilari jamoasi o‘rtasidagi bellashuv 23 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.

Месси может быть отстранен от звезд MLS из-за травмы
Лионель Месси не примет участия в предстоящем матче между всеми звездами MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основная причина - травма его голеностопа. По данным ESPN, аргентинский футболист может быть отстранен от одного матча чемпионата за то, что пропустит это событие.
Такое наказание предусмотрено правилами лиги. Также еще один игрок команды «Интер Майами» Луис Суарес пропустит матч.
По словам представителей команды, Суарес испытывает дискомфорт в колене. Месси проводит отличный сезон в MLS.
Он сыграл в 29 матчах за «Интер Майами», забил 24 гола и сделал 8 результативных передач. Матч всех звезд MLS и команды лучших футболистов мексиканской лиги пройдет 23 июля.