Portu rasmiy saytida vingyer Fransishku Konseysau to‘liq transferi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliya klubi futbolchini Yuventusga 32 million yevroga sotdi. Portu klubining ma’lum qilishicha, Konseysau sof daromadning 20 foiziga bo‘lgan huquqidan voz kechdi.
Shunday qilib, jami “ajdarlar” 41,5 million yevro oladi, bunda oldin ijara uchun 9,5 million yevro hisobga olingan. Shuningdek, Portu klubi solidarlik mexanizmi va vositachilik to‘lovlari uchun javobgarlikni o‘z zimmasiga olishini ta’kidladi.
Yuventus safida Fransishku Konseysau 40 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va olti golga uzatma berdi. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida muhim bosqich bo‘lib, ikki klub o‘rtasidagi kelishuv muvaffaqiyatli yakunlandi.

Порту Консейсау трансфера получил 41,5 миллиона евро
Порту на официальном сайте сообщил о полном трансфере вингера Франсишку Консейсау. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский клуб продал футболиста Ювентусу за 32 миллиона евро. По информации клуба Порту, Консейсау отказался от права на 20 процентов чистого дохода.
Таким образом, в общей сложности "драконы" получат 41,5 миллиона евро, при этом ранее было учтено 9,5 миллиона евро за аренду. Также клуб Порту отметил, что возьмет на себя ответственность за механизмы солидарности и посреднические выплаты.
В составе Ювентуса Франсишку Консейсау провел 40 матчей, забил семь голов и сделал шесть голевых передач. Этот трансфер стал важным этапом в карьере футболиста, и соглашение между двумя клубами было успешно завершено.