Sobiq braziliyalik futbolchi Aleshandre Pato Italiyalik mutaxassis Karlo Anchelottiga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karlo Anchelotti yaqinda Braziliya milliy terma jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Pato ilgari «Milan» klubida Karlo bilan birga ishlagan va uning tayinlanishidan mamnun ekanligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, dastlab bu yangilik unga biroz g‘alati tuyulgan, chunki Braziliya terma jamoasida ilgari hech qachon xorijiy murabbiy bo‘lmagan. Karlo Anchelotti esa barcha musobaqalarda g‘olib bo‘lgan tajribali mutaxassisdir.
U hurmatga sazovor shaxs hisoblanadi. Bosim bo‘lsa-da, u buni yengib o‘tadi, dedi Pato.
Futbolchi jamoani jahon chempionatida g‘alaba qozonish uchun qo‘llab-quvvatlashini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, Braziliya milliy terma jamoasi oxirgi marta jahon chempioni unvonini 2002 yilda qo‘lga kiritgan.
Anchelottining tayinlanishi terma jamoaga yangi ruh va natijalar olib kelishi kutilmoqda. Futbol ixlosmandlari ushbu yangilikni ijobiy qabul qilmoqda va kelajakdagi muvaffaqiyatlarga umid bilan qaramoqda.

Пато: Анчелотти полезен для сборной Бразилии
Бывший бразильский футболист Александре Пато высказал свои мысли о итальянском специалисте Карло Анчелотти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карло Анчелотти недавно был назначен главным тренером сборной Бразилии. Пато, который ранее работал с Карло в клубе «Милан», отметил, что он доволен его назначением.
По его словам, сначала эта новость показалась ему немного странной, так как в сборной Бразилии никогда не было иностранного тренера. Карло Анчелотти — опытный специалист, который выигрывал во всех турнирах.
Он является уважаемым человеком. Хотя давление существует, он справится с этим, сказал Пато.
Футболист заявил, что будет поддерживать команду в стремлении к победе на чемпионате мира. Напомним, что сборная Бразилии последний раз завоевала титул чемпиона мира в 2002 году.
Назначение Анчелотти ожидается, что принесет команде новый дух и результаты. Футбольные болельщики положительно восприняли эту новость и с надеждой смотрят на будущие успехи.