Ronaldoni kashf qilgan skaut kambag‘allikda yashamoqda
1984 yilda Fernandu dos Santos Karvayo braziliyalik hujumchi Ronaldoni kashf etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘shanda Ronaldo atigi sakkiz yoshda edi. Karvayo unga yordam berib, to‘g‘ri insonlar bilan tanishtirdi va futbolchilik faoliyatining boshlanishiga turtki bo‘ldi.
Keyinchalik Ronaldo «Barselona», «Inter» va «Real» kabi yirik klublarda o‘ynadi. Biroq, Karvayoning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldo unga yordam berishni istamaydi.
U sobiq skautning bir necha marta yordam so‘raganiga qaramay, hech qanday javob olmadi. Karvayo o‘zining qiyin hayoti haqida gapirib, kambag‘allikda yashayotganini, ochiq havoda uxlashini va har kuni yurish qiyinlashayotganini aytdi.
Yaqinda Ronaldo Ispaniyaning «Valladolid» klubida prezident sifatida muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Bu voqea uning rahbarlikdagi tajribasining muvaffaqiyatsiz ekanligini ko‘rsatdi.

Скаут, открывший Роналду, живет в бедности
В 1984 году бразильский нападающий Роналду был открыт Фернанду дос Сантосом Карвайо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В то время Роналду было всего восемь лет. Карвайо помог ему, познакомив с правильными людьми и дав толчок к началу его футбольной карьеры.
Позже Роналду играл в крупных клубах, таких как «Барселона», «Интер» и «Реал». Однако, по словам Карвайо, Роналду не хочет ему помогать.
Несмотря на то что бывший скаут несколько раз просил о помощи, он не получил никакого ответа. Карвайо рассказал о своей трудной жизни, о том, что он живет в бедности, спит на улице и что каждый день становится все труднее ходить.
Недавно Роналду потерпел неудачу на посту президента испанского клуба «Вальядолид». Этот случай показал, что его опыт в руководстве оказался неудачным.
Таким образом, Роналду, добившийся больших успехов в футболе, сталкивается с трудностями в области руководства.