Shatov: Mostovoy futbolni sodda tushuntiradi
Sobiq “Ural” jamoasi bosh murabbiyi Oleg Shatov Rossiya futboli mutaxassisi, sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Mostovoy bilan birga o‘qishda bo‘lganini aytdi va uning futbol haqidagi fikrlari oddiy, tushunarli ekanini ta’kidladi. Ko‘pchilik murakkablashtirishga moyil, yangi narsalar o‘ylab topishga harakat qiladi, biroq Mostovoyning o‘ziga xos qarashi bor va u Rossiya futbolida qiziqarli spiker hisoblanadi, dedi Shatov “Smol Talk” YouTube-kanalida.
Shuningdek, Mostovoy murabbiylik litsenziyasiga ega bo‘lsa-da, hali biror klubni boshqarish tajribasiga ega emas. Ilgari Shatov “Ural”dan ketishi haqida ham gapirgan.
Uning birinchi murabbiylik tajribasi muvaffaqiyatsiz bo‘lgan, jamoa Rossiya Premer-ligasiga qayta ko‘tarila olmadi va mavsum oxirida Grozniyning “Akhmat” jamoasiga play-off o‘yinlarida mag‘lub bo‘ldi. Shatovning so‘zlariga ko‘ra, bu uning murabbiy sifatidagi birinchi sinovlaridan edi.

Шатов: Мостовой футбол просто объясняет
Бывший главный тренер команды "Урал" Олег Шатов высказал мнение о специалисте российского футбола, бывшем футболисте Александре Мостовом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что учился вместе с Мостовым и отметил, что его мысли о футболе просты и понятны. Многие склонны усложнять, пытаются придумать что-то новое, однако у Мостового есть своеобразный взгляд, и он считается интересным спикером в российском футболе, сказал Шатов на YouTube-канале "Smol Talk".
Кроме того, хотя у Мостового есть тренерская лицензия, у него пока нет опыта управления каким-либо клубом. Ранее Шатов также говорил о своем уходе из "Урала".
Его первый тренерский опыт оказался неудачным, команда не смогла вернуться в Российскую Премьер-Лигу и в конце сезона проиграла в плей-офф матчах грозненскому клубу "Ахмат". По словам Шатова, это был один из его первых испытаний в качестве тренера.