Chervichenko: Paltsevni olish Rossiyalik uchun yaxshi variant
Toshkentning "Spartak" jamoasining sobiq prezidenti Andrey Chervichenko klubning ikki himoyachiga, Kurt Zuma va Valentin Paltsevga bo‘lgan qiziqishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chervichenko fikricha, Zuma o‘yinchi sifatida kuchliroq bo‘lsa-da, u Paltsevni sotib olish variantini afzal ko‘radi. U shuningdek, Rossiyalik futbolchini noma’lum xorijlik o‘yinchidan sinab ko‘rish maqsadga muvofiq ekanini ta’kidladi.
"Spartak" legionerlar bilan salbiy tajribaga ega bo‘lib, ko‘plab futbolchilarni xarid qilgan bo‘lsa-da, ularning faqat bir nechtasi muvaffaqiyat qozongan. Hozirda Paltsev Makhachqala shahrining "Dinamo" klubida o‘ynamoqda.
Uning transferi "Spartak" uchun to‘rt yoki besh million yevroga tushishi mumkin. Kurt Zuma esa "Vest Xem" klubidan ketgach, erkin agent sifatida faoliyat yuritmoqda.
Ushbu ma’lumotlar "Sovetskiy sport" nashri tomonidan keltirilgan. Klub rahbariyati himoyachilarni tanlashda ehtiyotkorlik bilan harakat qilmoqda va jamoaning kelajagi uchun eng to‘g‘ri qaror qabul qilishga intilmoqda.

Червиченко: Получение Пальцева — хороший вариант для россиян
Бывший президент ташкентского клуба "Спартак" Андрей Червиченко высказал мнение о заинтересованности клуба в двух защитниках, Курте Зуме и Валентине Пальцеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Червиченко, хотя Зума сильнее как игрок, он предпочитает вариант с покупкой Пальцева. Он также отметил, что тестировать российского футболиста более целесообразно, чем неизвестного иностранного игрока.
У "Спартака" есть негативный опыт с легионерами, и хотя клуб приобрел множество футболистов, лишь немногие из них добились успеха. В настоящее время Пальцев играет в клубе "Динамо" из Махачкалы.
Его трансфер может обойтись "Спартаку" в четыре или пять миллионов евро. Курт Зума, покинув клуб "Вест Хэм", продолжает карьеру как свободный агент.
Эти данные были приведены изданиями "Советский спорт". Руководство клуба осторожно подходит к выбору защитников и стремится принять наиболее правильное решение для будущего команды.