Yevseyev: Lokomotiv 25-daqiqada g‘alaba qozonishi mumkin edi
Futbol murabbiyi va sobiq poytaxtning "Lokomotiv" jamoasi futbolchisi Vadim Yevseyev Rossiya Premer-ligasining dastlabki turida "temiryo‘lchilar"ning g‘alabasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning boshida Batrakovning to‘qnashuvda yakka tartibda imkoniyatini amalga oshirish kerakligini ta’kidladi. Agar shunday bo‘lganida, o‘yinning holati boshqacha kechardi.
"Lokomotiv" jamoasi 25-daqiqada ham gol urib, g‘alabani qo‘lga kiritishi mumkin edi. Biroq o‘yinning yakuniy natijasini o‘zgartirgan gollarni murabbiy Mixail Galaktionov to‘g‘ri almashtirishlar orqali maydonga tushirgan futbolchilar kiritdi, deb fikr bildirdi Yevseyev Metaratingsga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, "Lokomotiv" jamoasi "Sochi"ga qarshi o‘yinda uchta javobsiz gol urdi. Ushbu gollarning barchasi o‘yinning ikkinchi bo‘limining oxirida amalga oshirildi.
Keyingi, ikkinchi turda Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa amaldagi Rossiya chempioni "Krasnodar" jamoasi safida mehmon sifatida maydonga tushadi. Ushbu o‘yin katta raqobat va qiziqarli bahs bo‘lishi kutilmoqda.

Евсеев: Локомотив мог победить на 25-й минуте
Футбольный тренер и бывший игрок столичного "Локомотива" Вадим Евсеев оценил победу "железнодорожников" в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в начале игры Батраков должен был реализовать свой шанс в единоборстве. Если бы это произошло, ход игры был бы другим.
Команда "Локомотив" могла забить гол на 25-й минуте и одержать победу. Однако голы, изменившие итоговый результат матча, были забиты футболистами, которых тренер Михаил Галактионов правильно выпустил на поле, заявил Евсеев в интервью Metaratings.
Напомним, что команда "Локомотив" забила три безответных гола в матче против "Сочи". Все эти голы были забиты в конце второго тайма.
В следующем, втором туре команда под руководством Михаила Галактионова сыграет в гостях против действующего чемпиона России "Краснодара". Эта игра ожидается с большой конкуренцией и интересным противостоянием.