Shiltonning “Xudoning qo‘li” futbolkasi auksionda sotiladi
Kelasi yili futbol tarixidagi mashhur “Xudoning qo‘li” deb nomlangan golning 40 yilligi nishonlanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu hodisa Diego Maradona tomonidan amalga oshirilgan bo‘lib, bu voqea jahon chempionati oldidan o‘tkaziladigan auksionda alohida e’tibor qozonadi. Auksionda Angliya terma jamoasi darvozaboni Piter Shiltonning futbolkasi sotuvga qo‘yiladi.
Ushbu futbolka o‘sha mashhur o‘yinda kiyilgan bo‘lib, sport ixlosmandlari uchun noyob yodgorlik hisoblanadi. Bir qator taniqli mutaxassislar ushbu futbolka va unga bog‘liq tarixiy ob’ektlarni sinchiklab o‘rgangan va ularning asl ekanligini tasdiqlagan.
Ushbu noyob buyumlar auksion orqali sotiladi. Esda tutish lozimki, o‘sha o‘yinda Maradona ikkita gol urgan.
Ulardan biri jahon chempionatlari tarixidagi eng bahsli va ko‘plab munozaralarga sabab bo‘lgan gol bo‘lsa, ikkinchisi go‘zalligi bilan ajralib turadi. Ushbu voqea futbol tarixida o‘ziga xos o‘rin egallaydi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan eslanadi.

Футболка Шилтона "Рука Бога" будет продаваться на аукционе
В следующем году будет отмечаться 40-летие знаменитого гола, известного как “Рука Бога” в истории футбола. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это событие было осуществлено Диего Марадоной и привлечет особое внимание на аукционе, который пройдет перед чемпионатом мира. На аукцион будет выставлена футболка вратаря сборной Англии Питера Шилтона.
Эта футболка была надета в том самом знаменитом матче и считается уникальным артефактом для спортивных фанатов. Ряд известных специалистов тщательно изучили эту футболку и связанные с ней исторические объекты и подтвердили их подлинность.
Эти уникальные предметы будут продаваться на аукционе. Следует помнить, что в том матче Марадонa забил два гола.
Один из них стал самым спорным и вызвал множество дискуссий в истории чемпионатов мира, в то время как второй выделяется своей красотой. Это событие займет особое место в истории футбола и будет с большим интересом вспоминаться фанатами.