Tottenxem Real hujumchisi Rodrigoga qiziqmoqda
Tottenxem jamoasi yangi mavsumda Chempionlar ligasida ishtirok etishi sababli sifatli yangi o‘yinchilarga ehtiyoj sezmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
AS jurnalistlarining ma’lumot berishicha, yangi investor kelgandan so‘ng, "shporlar" Real jamoasining hujumchisi Rodrigoga qiziqish bildirgan. Shu bilan birga, manba Tottenxem raisi Daniel Levi Rodrigoning narxini 90 million yevrodan pastroq qilib belgilashga harakat qilishini ta’kidlamoqda.
Avvalroq 24 yoshli Rodriго Arsenal, Liverpul va Bavariya kabi klublar bilan bog‘langan edi. AS maqolasida Rodrigoga qiziqqan jamoalardan hech biri hozircha Real bilan muzokaralarga kirishmagani ham qayd etilgan.
Bu holat jamoalar o‘rtasidagi transfer bozoridagi raqobatni yanada kuchaytirishi mumkin. Tottenxem jamoasi yangi mavsumga puxta tayyorgarlik ko‘rmoqda va kuchli o‘yinchilarni o‘z safiga qo‘shishga intilmoqda.

Тоттенхэм интересуется нападающим Реала Родригом
Команда Тоттенхэма нуждается в качественных новых игроках, так как в новом сезоне будет участвовать в Лиге чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналистов AS, после прихода нового инвестора "шпоры" проявили интерес к нападающему Реала Родриго. При этом источник подчеркивает, что председатель Тоттенхэма Даниэль Леви попытается установить цену на Родриго ниже 90 миллионов евро.
Ранее 24-летний Родриго связывали с такими клубами, как Арсенал, Ливерпуль и Бавария. В статье AS также отмечается, что ни одна из команд, интересующихся Родриго, пока не вступила в переговоры с Реалом.
Эта ситуация может еще больше усилить конкуренцию на трансферном рынке между командами. Команда Тоттенхэма активно готовится к новому сезону и стремится привлечь сильных игроков в свои ряды.