Shatov Kvaratsxeliyaning mahorati va mehnatini ta’kidladi
Kazan "Rubin" jamoasining sobiq futbolchisi Oleg Shatov hozirgi "PSJ" klubi o‘yinchisi Xvicha Kvaratsxelia bilan bir jamoada o‘ynagan davr haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Kvaratsxelianing ajoyib individual mahoratlari ko‘zga tashlanganini ta’kidladi. Xvicha ko‘pincha ikki yoki uch nafar raqibini aldab o‘tgan.
Shatov ba’zan uning jamoa uchun o‘ynamayotgani uni biroz ranjitganini aytdi. Ammo yosh futbolchining futboldan chuqur sevgi bilan shug‘ullanayotgani e’tiborini tortgan.
U maydonni tark etganda, Kvaratsxeliya qolib, qo‘shimcha mashg‘ulotlar qilganini esladi. O‘tgan mavsumda Kvaratsxelia "Napoli" va "Pari Sen-Jermen" jamoalarida to‘p surdi.
U klub darajasida jami 51 o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urdi va 11 ta samarali uzatma berdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga bo‘lgan hissasini aniq tasvirlaydi.
Shatovning so‘zlariga ko‘ra, Kvaratsxeliya o‘zining ajoyib iste’dodi va mehnatsevarligi bilan ajralib turadi.

пасмурно ветер 0.2 м/с, ЮВ
Бывший футболист казанского "Рубина" Олег Шатов рассказал о времени, когда играл в одной команде с игроком нынешнего клуба "ПСЖ" Хвичей Кварацхелией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что великолепные индивидуальные навыки Кварацхелии бросаются в глаза. Хвича часто обводил двоих или троих соперников.
Шатов сказал, что иногда его немного огорчало, что он не играет за команду. Однако его привлекло, что молодой футболист занимается футболом с глубокой любовью.
Он вспомнил, что когда покидал поле, Кварацхелия оставался и проводил дополнительные тренировки. В прошлом сезоне Кварацхелия играл за команды "Наполи" и "Пари Сен-Жермен".
Он провел в клубе в общей сложности 51 матч, забил 11 голов и сделал 11 результативных передач. Эти показатели четко описывают его вклад в команду.