Paltsev «Spartak»da asosiy o‘rin olishi qiyin
Sobiq «Zenit» hujumchisi va futbol bo‘yicha ekspert Aleksey Gasilin Makhachkala «Dinamo» jamoasining markaziy himoyachisi Valentin Paltsevning Moskva «Spartak» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gasilinning ta’kidlashicha, milliy jamoaga chaqirilishiga qaramay, Paltsev «Spartak»ga o‘tgan taqdirda asosiy tarkibda doimiy o‘rin olish imkoniyati kam, u asosan zaxira tarkib a’zosi bo‘lishi mumkin. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, joriy kunda «Spartak»da markaziy himoyada ishonchli juftlik bor va bosh murabbiy Stankovich ularga katta ishonch bildiradi.
Paltsev so‘nggi paytlarda o‘z o‘yinini yaxshilagan, shuningdek, «Spartak»ga o‘tish uning uzoq yillik maqsadi hisoblanadi. Biroq bu transfer Makhachkala «Dinamo» jamoasi uchun jiddiy yo‘qotish bo‘lishi mumkin.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, «qizil-oq» jamoa 24 yoshli himoyachiga jiddiy qiziqish bildirgan. 2024/25 yilgi mavsumda Valentin Paltsev 34 ta o‘yinda maydonga tushib, bir marta golga uzatma bergan.

Пальцеву будет трудно занять основное место в «Спартаке»
Бывший нападающий «Зенита» и футбольный эксперт Алексей Гасилин высказал мнение о возможном переходе центрального защитника махачкалинского «Динамо» Валентина Палтсева в московский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гасилина, несмотря на вызов в национальную команду, если Палтсев перейдет в «Спартак», его шансы занять постоянное место в основном составе невелики, он, скорее всего, будет членом запасного состава. По словам специалиста, в настоящее время в «Спартаке» есть надежная пара центральных защитников, и главный тренер Станкевич им доверяет.
Палтсев в последнее время улучшил свою игру, а также переход в «Спартак» является его давней целью. Однако этот трансфер может стать серьезной потерей для махачкалинского «Динамо».
Ранее стало известно, что «красно-белые» проявили серьезный интерес к 24-летнему защитнику. В сезоне 2024/25 Валентин Палтсев провел 34 матча, в которых отдал одну голевую передачу.