Grigoryan: Dinamo jamoasida muqobil reja yo‘q
Rossiyalik murabbiy va ekspert Aleksandr Grigoryan 18 iyul kuni Moskva poytaxtida bo‘lib o‘tgan RPL birinchi turidagi «Dinamo» va «Baltika» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinni (1:1) sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Grigoryanning fikricha, Valeriy Karpinning jamoasi o‘yinda moslashuvchanlik ko‘rsatmadi. U aytishicha, «Baltika» o‘yinga yaxshi tayyorgarlik ko‘rgani bois raqibning kuchli tomonlarini to‘liq bartaraf etdi.
Bu o‘yin murabbiylar o‘yini bo‘lib, taktikaga va ruhiy tayyorgarlikka asoslangan edi. O‘yin jarayonidan ko‘rinib turibdiki, Karpin va uning «Dinamo» jamoasida muqobil reja yo‘q.
Jamoaning «B rejasi» mavjud emas, deya ta’kidladi Grigoryan «Match TV» efirida. Eslatib o‘tamiz, o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.

Григорян: У команды Динамо нет альтернативного плана
Российский тренер и эксперт Александр Григорян 18 июля прокомментировал матч между командами «Динамо» и «Балтика» (1:1), который прошел в Москве в рамках первого тура РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Григоряна, команда Валерия Карпина не продемонстрировала гибкости в игре. Он отметил, что «Балтика» хорошо подготовилась к матчу и полностью нейтрализовала сильные стороны соперника.
Эта игра была игрой тренеров, основанной на тактике и психологической подготовке. Из хода игры видно, что у Карпина и его команды «Динамо» нет альтернативного плана.
У команды нет «плана Б», подчеркнул Григорян в эфире «Матч ТВ». Напоминаем, что игра завершилась вничью 1:1.
В следующем туре московская команда сыграет против «Ростова», а калининградская команда выйдет на поле против «Спартака».