Gazzayev: Zenit Rossiya futbolining yetakchisi
Rossiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Valeriy Gazzayev Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi o‘tgan mavsumdagi chempionlikni yo‘qotishiga qaramay, mamlakat futbolida yetakchi mavqini saqlab qolayotganiga ishonch bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mutaxassis so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda «Zenit» Rossiya futbolining bayrog‘i hisoblanadi va Rossiya Premer-ligasining eng kuchli jamoalaridan biridir. O‘tgan mavsumda «Zenit» «Krasnodar» jamoasidan ortda qolib, musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni egalladi va oltita yil davomida uzluksiz olgan oltin medallar seriyasini yakunladi.
Yangi mavsumni esa Sankt-Peterburg jamoasi «Rostov»ga qarshi kuchli iroda namoyish etib, 2:1 hisobida g‘alaba bilan boshladi. Ikkinchi turda «Zenit» Sergey Semak rahbarligida Kazanga safar qiladi va u yerda Rashid Rahimov boshchiligidagi «Rubin» jamoasi bilan bahs olib boradi.

Газаев: Зенит лидер российского футбола
Бывший главный тренер сборной России Валерий Газаев выразил уверенность в том, что команда «Зенит» из Санкт-Петербурга, несмотря на потерю чемпионства в прошлом сезоне, сохраняет ведущие позиции в футболе страны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, в настоящее время «Зенит» является флагманом российского футбола и одной из сильнейших команд Российской Премьер-Лиги. В прошлом сезоне «Зенит» занял второе место в турнирной таблице, уступив команде «Краснодар», и завершил серию золотых медалей, которую он получал на протяжении шести лет подряд.
Новый сезон команда из Санкт-Петербурга начала с сильной волей, одержав победу со счетом 2:1 над «Ростовом». Во втором туре «Зенит» под руководством Сергея Семака отправится в Казань, где встретится с командой «Рубин» под руководством Рашида Рахимова.