Kukurelya Maduekening Arsenalga o‘tishini tanqid qildi
Chap qanot himoyachisi Mark Kukurelya fikricha, Noni Madueke «Arsenal»ga o‘tishda biroz sabr qilish kerak edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli qanot hujumchisi «PSJ»ga qarshi Jahon klublar chempionati finaliga kiritilmadi, chunki uning transferi allaqachon tasdiqlangan edi. «Chelsi» parijliklarni 3:0 hisobida mag‘lub etdi va kubokni qo‘lga kiritdi.
Kukurelya jurnalist Xerard Romero bilan suhbatda aytishicha, Maduekening qarori biroz g‘alati ko‘ringan. U yaxshi imkoniyatni boy bergan, chunki oldingi o‘yinlarda asosiy tarkibda bo‘lmaganiga qaramay, kelajak haqida o‘ylab, bir necha kun kutsa ham bo‘lardi.
Uning fikricha, Madueke ko‘p narsani yo‘qotdi. «Arsenal» klubi 18 iyul kuni Maduekening transferini rasman e’lon qildi.
Transfer narxi 55,4 million yevroni tashkil etdi. Ushbu o‘tish futbolchining faoliyatida muhim burilish hisoblanadi.

Кукуреля раскритиковал переход Мадуекинга в Арсенал
Левый защитник Марк Кукурелья считает, что Нони Мадуйеке следовало немного подождать с переходом в «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний нападающий не был включен в состав на финал клубного чемпионата мира против «ПСЖ», так как его трансфер уже был подтвержден. «Челси» одержал победу над парижанами со счетом 3:0 и завоевал трофей.
Кукурелья в интервью журналисту Херарду Ромеро отметил, что решение Мадуйеке выглядит несколько странным. Он упустил хорошую возможность, так как, несмотря на то, что не был в основном составе в предыдущих играх, мог бы подумать о будущем и подождать несколько дней.
По его мнению, Мадуйеке много потерял. Клуб «Арсенал» официально объявил о трансфере Мадуйеке 18 июля.
Цена трансфера составила 55,4 миллиона евро. Этот переход является важным поворотным моментом в карьере футболиста.