Tolyatti shahridagi «Akron» futbol klubi himoya chizig‘ini kuchaytirish maqsadida 21 yoshli Ramiro Di Luchanoni o‘z safiga qo‘shish uchun Argentinaning «Banfield» klubiga transfer taklifini berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiyalik jurnalist Uriel Lugtning xabariga ko‘ra, «Akron» futbolchining iqtisodiy huquqlarining 70 foizini sotib olishni rejalashtirmoqda. Biroq manbaga ko‘ra, dastlabki taklif «Banfield» klubini qoniqtirmadi, chunki argentinaliklar himoyachining narxi ancha yuqori deb hisoblashadi.
Futbolchining argentinalik klub bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil oxirigacha amal qiladi. Transfermarkt sayti uning bozor qiymatini 1,2 million yevroga baholamoqda.
Ramiro «Banfield»ning asosiy jamoasida 34 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta golga uzatma bergan. Klubning himoyachini sotib olish bo‘yicha muzokaralari davom etmoqda va tomonlar kelishuvga erishishga harakat qilmoqda.

Акрон Бенфилд защитника купить пытается
Футбольный клуб «Акрон» из Тольятти сделал предложение о трансфере 21-летнего Рамиро Ди Лухано из аргентинского клуба «Банфилд» с целью усиления своей защитной линии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации российского журналиста Уриэля Лугта, «Акрон» планирует приобрести 70 процентов экономических прав на игрока. Однако, по данным источника, первоначальное предложение не удовлетворило клуб «Банфилд», так как аргентинцы считают цену защитника значительно завышенной.
У футболиста действующий контракт с аргентинским клубом до конца 2026 года. Сайт Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 1,2 миллиона евро.
Рамиро провел 34 матча за основную команду «Банфилда» и сделал три голевые передачи. Переговоры о покупке защитника продолжаются, и стороны пытаются достичь соглашения.