Radimov: Dinamo, Sochi va Orenburg tushib ketishi mumkin
Sobiq yarim himoyachi Vladislav Radimov Rossiya chempionatining yangi mavsumida RPLdan tushib ketish ehtimoli yuqori bo‘lgan ikki asosiy jamoani nomlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, bu ro‘yxatda Makhachqaladagi Dinamo va Sochi jamoalari bor. Sochi jamoasi jismonan yetarlicha tayyor emas, bu esa ularning natijalariga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Makhachkala jamoasida esa yetakchi futbolchilarning yo‘qligi va yo‘qotishlar mavjud. Radimovning ta’kidlashicha, bu jamoa ikkinchi mavsumni faqat his-tuyg‘ular asosida o‘tkazishi qiyin bo‘ladi.
Shuningdek, u Orenburg jamoasini ham ushbu ro‘yxatga qo‘shdi, agar klub o‘z safini kuchaytirmasa, u ham qiyin ahvolda qolishi mumkin. Birinchi turda Sochi Moskva Lokomotiviga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi, Dinamo esa poytaxt Spartakiga 0:1 hisobida yutqazdi.
Orenburg esa o‘z maydonida CSKA bilan 0:0 hisobida durang o‘ynadi. Ushbu natijalar yangi mavsumda ushbu jamoalarning ahvoli haqida aniq tasavvur beradi.

Радимов: Динамо, Сочи и Оренбург могут вылететь
Бывший полузащитник Владислав Радимов назвал две основные команды, которые имеют высокий риск вылета из РПЛ в новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в этом списке находятся команды Динамо из Махачкалы и Сочи. Команда Сочи физически недостаточно готова, что негативно сказывается на их результатах.
В команде Махачкалы отсутствуют ведущие футболисты и имеются потери. Радимов подчеркивает, что этой команде будет сложно провести второй сезон только на эмоциях.
Также он добавил команду Оренбурга в этот список, если клуб не усилит свой состав, он также может оказаться в трудной ситуации. В первом туре Сочи проиграл московскому Локомотиву со счетом 0:3, а Динамо уступило столичному Спартаку со счетом 0:1.
Оренбург же сыграл вничью 0:0 с ЦСКА на своем поле. Эти результаты дают четкое представление о состоянии этих команд в новом сезоне.