Syomin Perrenning Krasnodarga o‘tishini ijobiy baholadi
Rossiyalik mashhur murabbiy Yuri Syomin yaqinda Gaetan Perrenning “Krasnodar” klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Krasnodar” jamoasi yaxshi tarkibga ega bo‘lsa-da, texnik jihatdan yuqori darajadagi futbolchiga muhtoj edi. Perren o‘zining ko‘plab assistlari bilan jamoaga yordam beradi, hujumda esa unga Korodoba yordam beradi.
Syominning so‘zlariga ko‘ra, bu transfer “Krasnodar” uchun muhim kuchayish bo‘ladi. Mutaxassis shuningdek, jamoaning mavsum oldi transfer siyosatini ham ijobiy baholadi.
U “Krasnodar” zaif pozitsiyalarni aniq va maqsadli ravishda mustahkamlayotganini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda Perren Fransiyaning “Oser” klubida 34 o‘yinda jami 21 ochko yig‘ib, gol va assistlar bilan ajralib turgan.
Endilikda 29 yoshli futbolchi “Krasnodar” safida 2028 yilgacha o‘ynaydi. Bu transfer jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam hisoblanadi.

Сёмин положительно оценил переход Перрена в Краснодар
Известный российский тренер Юрий Сёмин недавно высказал мнение о переходе Гаэтана Перрена в клуб "Краснодар". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хотя команда "Краснодар" имеет хороший состав, ей не хватало футболиста высокого технического уровня. Перрен поможет команде своими многочисленными ассистами, а в атаке ему будет помогать Кордоба.
Согласно словам Сёмина, этот трансфер станет важным усилением для "Краснодара". Специалист также положительно оценил предсезонную трансферную политику команды.
Он отметил, что "Краснодар" целенаправленно и точно укрепляет свои слабые позиции. В прошлом сезоне Перрен в клубе Франции "Осер" в 34 матчах набрал 21 очко, выделяясь голами и ассистами.
Теперь 29-летний футболист будет играть за "Краснодар" до 2028 года. Этот трансфер считается важным шагом для будущих успехов команды.