Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Igor Semshov 2025/2026 yilgi mavsumda Premyer-ligada «Zenit»ga kim raqobat qilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semshovning fikriga ko‘ra, «ko‘k-oq-siyoh» jamoasining asosiy raqobatchilari beshta jamoa hisoblanadi. Ular – CSKA, «Spartak», «Krasnodar», Moskva «Dinamo» va «Lokomotiv».
Semshovning aytishicha, «Temiryo‘lchilar» uchun raqobat biroz qiyinroq bo‘ladi, garchi ular birinchi o‘yinda yaxshi natija qayd etgan bo‘lsalar ham. Ularning uchlikka kirish uchun kurash olib borishlari kutilmoqda, ammo oltin medallar uchun kurash qiyin kechadi.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempioni «Krasnodar» jamoasi bo‘ldi. Bu ularning tarixdagi birinchi chempionlik unvoni edi.
«Zenit» esa ikkinchi o‘rinni egallab, g‘alaba uchun faqat bitta ochkoga yetishmadi. Shundan oldin esa Peterburg jamoasi olti yil ketma-ket chempionlikni qo‘lga kiritgan edi.
Rossiya Premyer-ligasining ikkinchi tur o‘yinlari 25-27 iyul kunlari o‘tkaziladi. Ushbu turda jamoalar o‘zaro kuch sinashadi va mavsumdagi mavqeini mustahkamlashga harakat qiladi.

Семшов назвал основных соперников в Российской Премьер-лиге
Бывший футболист сборной России Игорь Семшов высказал мнение о том, кто будет соперничать с «Зенитом» в Премьер-Лиге в сезоне 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Семшова, основными соперниками команды «сине-бело-голубых» являются пять команд. Это – ЦСКА, «Спартак», «Краснодар», московское «Динамо» и «Локомотив».
Семшов отметил, что «железнодорожникам» будет немного сложнее конкурировать, хотя они и показали хороший результат в первой игре. Ожидается, что они будут бороться за попадание в тройку, но борьба за золотые медали будет сложной.
В прошлом сезоне чемпионом России стала команда «Краснодар». Это было их первое чемпионское звание в истории.
«Зенит» занял второе место, не хватило всего одного очка для победы. Ранее петербургская команда шесть лет подряд завоевывала чемпионство.
Второй тур матчей Российской Премьер-Лиги пройдет с 25 по 27 июля. В этом туре команды будут соперничать друг с другом и пытаться укрепить свои позиции в сезоне.