Semshov: Vega Zenitda rotatsiya uchun yaxshi futbolchi
Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Igor Semshov "Zenit" jamoasining chap qanot himoyachisi sifatida Roman Vegani tarkibga qo‘shib olishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semshovning ta’kidlashicha, Vega "Zenit"ga moslashishi uchun vaqt kerak bo‘ladi. Shu bilan birga, u sobiq futbolchi sifatida Douglas Santosning chap qanotdagi pozitsiyasi muhokama qilinmasligini aytdi, biroq vaqt o‘tishi bilan Vega raqobatni yutishi mumkinligini qo‘shimcha qildi.
Semshovning so‘zlariga ko‘ra, Vega rotatsiya uchun yaxshi futbolchi hisoblanadi. U vaqt o‘tishi bilan jamoa bilan yaxshi muvofiqlashib, bosh murabbiy belgilagan vazifalarni yaxshi tushunib, chap qanot himoyachisi pozitsiyasini mustahkamlashi mumkin.
Birinchi turdagi Premyer liga o‘yini, "Rostov"ga qarshi o‘yinda (2:1 hisobida g‘alaba) Roman Vega asosiy tarkibda maydonga tushdi, ammo tanaffusda almashtirildi. Ikkinchi turda "Zenit" mehmon safarda "Rubin" jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Семшов: Вега хороший футболист для ротации в Зените
Бывший футболист сборной России Игорь Семшов высказал свое мнение о том, что "Зенит" должен подписать Романа Вегу в качестве левого защитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Семшова, Веге потребуется время, чтобы адаптироваться к "Зениту". В то же время он отметил, что как бывший футболист считает, что позиция Дугласа Сантоса на левом фланге не подлежит обсуждению, однако со временем Вега может выиграть конкуренцию.
Семшов отметил, что Вега является хорошим футболистом для ротации. Со временем он сможет хорошо сработаться с командой, хорошо понимать задачи, поставленные главным тренером, и укрепить позицию левого защитника.
В первом туре Премьер-лиги в игре против "Ростова" (победа 2:1) Роман Вега вышел в стартовом составе, но был заменен на перерыве. Во втором туре "Зенит" сыграет в гостях против команды "Рубин".