Matbuotda yarim himoyachi Rodri haqida "Real" klubining qiziqishi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Madridning "Real" jamoasi prezidenti Florentino Peres "Oltin to‘p" sohibi Rodrini sotib olishni rejalashtirmoqda. Klub bu transfer uchun taxminan 100 million yevro ajratishga tayyor.
Shu bilan birga, "Manchester Siti" jamoasi "Real"ning qiziqishiga qaramay, Rodri bilan shartnomani uzaytirish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. Transfer News Live manbasining Mundo Deportivo’ga tayanib xabar berishicha, "shaharliklar" yarim himoyachini yo‘qotishni istamaydi va bu borada faol harakat qilmoqda.
Hozirgi kunda 29 yoshli Rodri bilan "Manchester Siti" o‘rtasidagi shartnoma 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 110 million yevroga baholamoqda.

Манчестер Сити пытается не продать Родри
В прессе появились сообщения о заинтересованности клуба "Реал" в полузащитнике Родри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, президент мадридского "Реала" Флорентино Перес планирует приобрести обладателя "Золотого мяча" Родри. Клуб готов выделить около 100 миллионов евро на этот трансфер.
При этом команда "Манчестер Сити", несмотря на интерес "Реала", делает все возможное для продления контракта с Родри. По информации Transfer News Live, ссылаясь на Mundo Deportivo, "горожане" не хотят терять полузащитника и активно работают в этом направлении.
На данный момент контракт 29-летнего Родри с "Манчестер Сити" действует до середины 2027 года. Портал Transfermarkt оценивает стоимость игрока в 110 миллионов евро.