Yozgi transfer oynasida «Zenit» jamoasi yarim himoyachi Jerson uchun 25 million yevro sarfladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan dam olish kunlari braziliyalik futbolchi Sankt-Peterburg jamoasi safida debyut o‘tkazdi. Mashhur sobiq futbolchi Igor Semshov Jerson haqida o‘z fikrini bildirdi.
U yangi futbolchini qayerda, qanday vazifada qo‘llashini bilishni istaydi. Semshovning fikricha, Jerson markaziy maydonda o‘ynaydi.
U hujumlarni tezlashtiradi, yakka harakat qilishi mumkin. Uning pozitsiyasi asosan Vendel yoki Klaudinyo o‘rniga to‘g‘ri keladi.
Jersonning zarbasi kuchli, maydonni yaxshi ko‘radi, texnikasi va to‘pni boshqarishi yuqori darajada. Bu jamoa uchun sifatli kuchayish bo‘lib, «Zenit»ga yordam beradi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya chempionatining birinchi turida «Zenit» o‘z maydonida «Rostov»ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. G‘alaba iroda bilan qo‘lga kiritildi.
Hozirda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa 27 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadigan «Rubin»ga qarshi safarda o‘yinga tayyorlanmoqda. O‘tgan mavsumda «Zenit» Rossiya chempionatining musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan.

Семшов: Джерсон центральный полузащитник Зенита
Летнее трансферное окно команда «Зенит» потратила 25 миллионов евро на полузащитника Жерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На прошлых выходных бразильский футболист дебютировал в составе команды из Санкт-Петербурга. Известный бывший футболист Игорь Семшов высказал свое мнение о Жерсоне.
Он хочет знать, где и в какой роли будет использоваться новый футболист. По мнению Семшова, Жерсон будет играть в центре поля.
Он ускоряет атаки, может действовать индивидуально. Его позиция в основном соответствует месту Вендела или Клаудиньо.
У Жерсона сильный удар, он хорошо видит поле, его техника и управление мячом на высоком уровне. Это качественное усиление для команды, которое поможет «Зениту».
Напоминаем, что в первом туре чемпионата России «Зенит» на своем поле победил «Ростов» со счетом 2:1. Победа была добыта с усилием.
В настоящее время команда под руководством Сергея Семака готовится к выездной игре против «Рубина», которая состоится в воскресенье, 27 июля. В прошлом сезоне «Зенит» занял второе место в таблице чемпионата России.