Pari NN va Lokomotiv o‘yini Groznida bo‘ladi
Rossiya Premer-ligasi rasmiy ravishda ma’lum qildi: uchinchi tur doirasida Nizhniy Novgorodning Pari NN jamoasi bilan Moskvaning Lokomotiv jamoasi o‘rtasidagi o‘yin Groznida o‘tkaziladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 2 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. Uchrashuv Ahmat Arena stadionida o‘tkaziladi, bu stadion Pari NN jamoasi tomonidan zaxira maydon sifatida tanlangan.
O‘yinning boshlanish vaqti belgilanishida ob-havo sharoitlari va kun davomida kutilayotgan yuqori harorat hisobga olingan. Shuni ta’kidlash kerakki, Pari NN jamoasining uy maydoni bo‘lgan stadion Nizhniy Novgorodda ta’mirlanmoqda.
Shu sababli, birinchi turda jamoa Krasnodar bilan o‘yinni Kazanda o‘tkazgan edi. Ikkinchi turda esa Ak Bars Arena stadionida Rubinning Zenitga qarshi o‘yini bo‘ladi, shuning uchun Pari NN jamoasi o‘z o‘yinini boshqa maydonda o‘tkazishga majbur bo‘lmoqda.

Пари НН и Локомотив игра состоится в Грозном
Официально объявила Российская Премьер-Лига: матч третьего тура между командой Пари НН из Нижнего Новгорода и командой Локомотив из Москвы пройдет в Грозном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра состоится 2 августа и начнется в 20:30 по московскому времени. Встреча пройдет на стадионе Ахмат Арена, который был выбран командой Пари НН в качестве резервного поля.
Время начала матча было определено с учетом погодных условий и ожидаемой высокой температуры в течение дня. Следует отметить, что стадион, являющийся домашним полем команды Пари НН, находится на ремонте в Нижнем Новгороде.
По этой причине команда провела матч первого тура с Краснодаром в Казани. Во втором туре на стадионе Ак Барс Арена пройдет игра Рубина против Зенита, поэтому команда Пари НН вынуждена проводить свою игру на другом поле.