Talalaev: Baltika Spartakga tayyor va kuchli jamoa
Andrey Talalaev, Baltika jamoasining bosh murabbiyi, RPLning ikkinchi turida Spartak bilan o‘ynashdan oldingi jamoa holati haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z jamoasining kuchli tomonlariga tayanib, o‘yinga tayyorlanish kerakligini ta’kidladi. Talalaevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa tarkibi yaxshi shakllangan va jiddiy ishlamoqda.
Yangi qo‘shilgan futbolchilar asta-sekin o‘z o‘yinlarini yaxshilamoqda. Murabbiylar shtabi Moskvadagi Dinamo bilan o‘yinda hujum chizig‘idan to‘liq qoniqmaganini ma’lum qildi, chunki o‘yinning ikkinchi yarmida futbolchilar darvozaga jiddiy xavf solish imkoniyatini yaratishmadi.
Keyingi turdagi Spartak va Baltika o‘rtasidagi o‘yin Lukoil Arenada 26 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Ushbu uchrashuv RPL doirasida katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoalar o‘z kuchini namoyish etishga harakat qiladi.

Талалаев: Балтика готова и сильная команда для Спартака
Андрей Талалаев, главный тренер команды Балтика, рассказал о состоянии команды перед игрой со Спартаком во втором туре РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что необходимо опираться на сильные стороны своей команды и готовиться к игре. По словам Талалаева, состав команды хорошо сформирован и серьезно работает.
Новые игроки постепенно улучшают свою игру. Тренерский штаб сообщил, что не был полностью удовлетворен атакующей линией в матче с Динамо в Москве, так как во втором тайме игроки не создали серьезных угроз воротам.
Игра между Спартаком и Балтикой в следующем туре пройдет 26 июля на Лужниках. Этот матч имеет большое значение в рамках РПЛ, и команды постараются продемонстрировать свои силы.