U jamoaning mavsum davomida qanday natijalarga erishishini muhokama qildi. Izmaylovning so‘zlariga ko‘ra, ular chempionatni o‘nlikdan yuqori o‘rinlarda yakunlashni maqsad qilgan.
Bu natija jamoa uchun ijobiy rivojlanish bo‘ladi. Shuningdek, Kaliningrad klubining rahbari «Baltika» jamoasi Rossiya Kubogi finaliga chiqish uchun harakat qilishini ta’kidladi.
Ularning asosiy maqsadi «Lujniki» stadionida o‘ynash va kubok uchun kurashda ishtirok etishdir. O‘tgan mavsumda «Baltika» PARI ligasida chempionlikni qo‘lga kiritganligi sababli yuqori ligaga ko‘tarildi.
Andrey Talalaev boshchiligidagi jamoa allaqachon birinchi turda poytaxtdagi «Dinamo» jamoasidan ochkolarni tortib olishga muvaffaq bo‘ldi. Ularning keyingi o‘yini ham Moskvada bo‘lib o‘tadi.
«Spartak»ga qarshi uchrashuv 26 iyulga belgilangan. Jamoa yangi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda va muxlislar oldidagi o‘z majburiyatlarini bajarishga tayyor.

Команда Балтики объявила о целях на сезон
Равиль Измайлов, генеральный директор клуба «Балтика», обозначил цели команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он обсудил, каких результатов команда планирует достичь в течение сезона. По словам Измайлова, они нацелены на то, чтобы завершить чемпионат в первой десятке.
Этот результат станет положительным развитием для команды. Также руководитель калининградского клуба отметил, что команда «Балтика» будет стремиться выйти в финал Кубка России.
Их главная цель — сыграть на стадионе «Лужники» и участвовать в борьбе за кубок. В прошлом сезоне «Балтика» поднялась в высшую лигу, став чемпионом в лиге PARI.
Команда под руководством Андрея Талалаева уже смогла отобрать очки у столичного «Динамо» в первом туре. Их следующая игра также пройдет в Москве.
Матч против «Спартака» запланирован на 26 июля. Команда стремится показать хорошие результаты в новом сезоне и готова выполнять свои обязательства перед болельщиками.