Karabakh Shelburnni safarda 3:0 hisobida mag‘lub etdi
«Karabakh» jahon chempionlar ligasining ikkinchi saralash bosqichida «Shelburn» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinga katta mas’uliyat bilan yondashdi va safarda g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida Garri Vud chap qanotdan burchak zarbasini aniq ijro eta olmadi. Aliyster Kut to‘pni jarima maydoniga qaytardi.
Rikoshetdan so‘ng Shon Gannon jarima maydonining chizig‘idan zarba berdi, to‘p darvozabon tomonidan to‘silib, keyin himoyachi tomonidan chiziqdan tashqariga chiqarildi. Darhol Nariman Axundzadening chap qanotdan uzatmasi darvozabon tomonidan yaxshi qoplanmadi, ammo Abdella Zubir to‘pni olti metrdan zarba bilan urdi, lekin to‘p darvoza ustunidan yuqoriga uchib ketdi.
13-daqiqada Zubir chap qanotga kirib o‘tuvchi uzatmani berdi. Tural Bayramov darhol darvozabon oldiga to‘pni uzatdi va Leandro Andrade sovuqqonlik bilan to‘pni tarmoqka joyladi – hisob 0:1.
Burchak zarbasidan keyin Zubir past uzatmani amalga oshirdi, Axundzade to‘pni oyoq bilan tepib, darvoza ustuniga urdi. Zubir yana chap qanotdan Axundzadeni topib, u kuchli zarba berdi, ammo darvozabon to‘pni qaytardi.
Ikkinchi bo‘limda mezbonlar jarima zarbasidan to‘pni uzatgach, to‘p darvozaga yaqin joyda ko‘p harakatlandi. Patrik Barretning ikkinchi zarbasi darvoza ustuniga tegdi.
81-daqiqada Axundzade Kadi tomonidan chuqurlikdan berilgan uzatmani qabul qilib, darvozabon ustidan to‘pni o‘tkazishga harakat qildi, ammo to‘p uzoq ustunga urildi. Alexey Kaschuk esa qaytargan to‘pni osonlik bilan tarmoqka joyladi – hisob 0:2.
Darhol himoyachi Kameron Ledvidj xato qilib, to‘pni darvozabonga noto‘g‘ri uzatdi, Axundzade bu imkoniyatdan foydalanib, hisobni 0:3 ga yetkazdi. «Karabakh» jamoasi shu o‘yinda uchinchi saralash bosqichiga chiqish masalasini deyarli hal etdi.
Ushbu g‘alaba jamoaning keyingi bosqichda ishtirok etish imkoniyatlarini kuchaytirdi. O‘yin protokoliga ko‘ra, gollarni 13-daqiqada Leandro Andrade, 81-daqiqada Alexey Kaschuk va 85-daqiqada Nariman Axundzade kiritdi.
«Shelburn» jamoasi esa o‘z maydonida g‘alabani qo‘lga kiritolmadi va raqibiga imkoniyat yaratdi. Jamoalar o‘rtasidagi bu uchrashuv «Karabakh» uchun muhim yutuq bo‘ldi va ularning kelajakdagi o‘yinlariga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Карабах победил Шелбурн в матче со счетом 3:0
«Карабах» с большой ответственностью подошел к игре против команды «Шелбурн» во втором квалификационном раунде Лиги чемпионов и одержал победу в гостях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале матча Гарри Вуд не смог точно исполнить угловой с левого фланга. Алистер Кут вернул мяч в штрафную.
После рикошета Шон Гэннон нанес удар с линии штрафной, мяч был отбит вратарем, а затем защитником выброшен за пределы поля. Сразу же передача Наримана Ахундова с левого фланга была плохо обработана вратарем, однако Абделла Зубир пробил мяч с шести метров, но он улетел выше перекладины.
На 13-й минуте Зубир сделал передачу на левый фланг. Турал Байрамов сразу же отдал мяч перед вратарем, и Леандро Андраде холоднокровно отправил мяч в сетку – счет 0:1.
После углового Зубир выполнил низкую передачу, Ахундов пробил мяч ногой, который попал в перекладину. Зубир снова нашел Ахундова на левом фланге, и он нанес мощный удар, но вратарь отбил мяч.
Во втором тайме хозяева, исполнив штрафной, заставили мяч много двигаться близ ворот. Второй удар Патрика Баррета попал в перекладину.
На 81-й минуте Ахундов, приняв передачу от Кади, попытался перебросить мяч через вратаря, но мяч попал в дальнюю перекладину. Алексей Кащук легко отправил отбитый мяч в сетку – счет 0:2.
Сразу же защитник Камерон Ледвидж ошибся и неверно передал мяч вратарю, Ахундов воспользовался этой возможностью и увеличил счет до 0:3. Команда «Карабах» практически решила вопрос о выходе в третий квалификационный раунд в этом матче.
Эта победа усилила шансы команды на участие в следующем этапе. Согласно протоколу игры, голы забили на 13-й минуте Леандро Андраде, на 81-й минуте Алексей Кащук и на 85-й минуте Нариман Ахундов.
Команда «Шелбурн» не смогла одержать победу на своем поле и предоставила возможность сопернику. Эта встреча между командами стала важной победой для «Карабаха» и положительно скажется на их будущих играх.