Saul Nyiges Flamengo bilan shartnoma imzoladi
Saul Nyiges Braziliyaning Flamengo klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Avval Madridning Atletiko klubida o‘ynagan futbolchi yangi jamoasi bilan 2028 yil 31 dekabrgacha amalda bo‘lgan shartnoma tuzdi.
Nyiges Flamengo klubiga erkin agent sifatida qo‘shildi. U Madrid klubida 17 yil faoliyat yuritgan, shundan 13 yili professional darajada o‘ynagan.
Ushbu vaqt mobaynida 427 ta o‘yin o‘tkazib, 48 ta gol urdi va 26 marta assistent vazifasini bajardi. Uning faoliyatida Ispaniya chempionati, Kubogi va Superkubogida, shuningdek UEFA Superkubogi va Yevropa Ligasi musobaqalarida g‘alabalar bor.
So‘nggi mavsumda Nyiges ijarada Sevilla klubida maydonga tushdi va 26 ta o‘yinda 1 ta gol urib, 6 ta golga assistentlik qildi. Uning bozor qiymati taxminan 3 million evroga baholanmoqda.

Саул Ньигес подписал контракт с Фламенго
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Ранее футболист, игравший в мадридском Атлетико, подписал контракт с новой командой, который будет действовать до 31 декабря 2028 года.
Ньигес присоединился к клубу Фламенго в качестве свободного агента. Он провел 17 лет в мадридском клубе, из которых 13 лет играл на профессиональном уровне.
За это время он провел 427 матчей, забил 48 голов и отдал 26 голевых передач. В его карьере есть победы в чемпионате Испании, Кубке и Суперкубке, а также в турнирах UEFA Суперкубка и Лиги Европы.
В последнем сезоне Ньигес играл в аренде в клубе Севилья, где в 26 матчах забил 1 гол и отдал 6 голевых передач. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 3 миллиона евро.