Maruan Shamah: Oltin to‘p Hakimiga berilsin
Mashhur marokashlik sobiq futbolchi Maruan Shamah “Oltin to‘p”ni kimga berishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu mukofotga eng munosib nomzod uning vatandoshi, “PSJ” jamoasi sharafini himoya qilayotgan Ashraf Hakimi hisoblanadi. Shamah fikricha, Hakimi o‘zining yorqin o‘yinlari bilan buni to‘liq haqli.
U keyingi yillarda ham qanday bo‘lishidan qat’i nazar, barcha marokashliklar tomonidan qo‘llab-quvvatlanadi va qalblarni zabt etgan. Ayniqsa, Ashraf Klub jahon chempionatida o‘zining yuqori darajadagi mahoratini namoyish etdi, bu esa boshqa asosiy nomzodlar haqida aytilmaydi, deydi Shamah.
“PSJ” jamoasi Chempionlar ligasi va Fransiya birinchi ligasida g‘olib bo‘ldi, shuningdek, Klub jahon chempionatida finalga chiqib, “Chelsi”ga qarshi o‘yinda mag‘lub bo‘ldi. Shunday qilib, Ashraf Hakimining yutuqlari va o‘yini uni “Oltin to‘p” uchun munosib nomzodga aylantiradi.

Маруан Шамах: Золотой мяч должен быть вручен Хакими
Известный марокканский бывший футболист Маруан Шамах объявил, кому он считает нужным вручить "Золотой мяч". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, самым достойным кандидатом на эту награду является его соотечественник Ашраф Хакими, который защищает цвета команды "ПСЖ". Шамах считает, что Хакими полностью заслуживает этого благодаря своим ярким играм.
Он будет поддерживаться всеми марокканцами, независимо от того, как будут развиваться события в следующие годы, и завоевал сердца людей. Особенно Ашраф продемонстрировал свои высокие навыки на клубном чемпионате мира, чего не скажешь о других основных кандидатах, говорит Шамах.
Команда "ПСЖ" стала победителем Лиги чемпионов и первой лиги Франции, а также вышла в финал клубного чемпионата мира, где потерпела поражение от "Челси". Таким образом, достижения и игра Ашрафа Хакими делают его достойным кандидатом на "Золотой мяч".