Barselona hujumchisini Braga klubiga sotmoqda
«Barselona» jamoasi hujumchi Pau Viktorni «Braga» klubiga sotmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliya klubi bilan transfer shartlari bo‘yicha kelishuvga erishildi. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, bitim qiymati bonuslarsiz 12 million yevroni tashkil etadi.
Diario Sport nashrining xabar berishicha, 23 yoshli ispan futbolchisining o‘tishi yaqin soatlarda rasman e’lon qilinadi. Pau Viktor «ko‘k-qirmizi» jamoasi safida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 1 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
O‘tgan yozda «Barselona» uni «Jirona» klubidan 2,7 million yevroga sotib olgan edi. So‘nggi Portugaliya chempionatida «Braga» o‘zining odatdagi to‘rtinchi o‘rnini egalladi.
Ushbu transfer klub uchun muhim voqea bo‘lib, hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan. Futbolchi uchun yangi jamoada muvaffaqiyatlar tilanadi.

Барселона продает нападающего в клуб Брага
Команда «Барселона» продает нападающего Пау Виктора в клуб «Брага». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Достигнуто соглашение по условиям трансфера с португальским клубом. Согласно имеющимся данным, стоимость сделки составляет 12 миллионов евро без бонусов.
По информации издания Diario Sport, переход 23-летнего испанского футболиста будет официально объявлен в ближайшие часы. Пау Виктор провел 29 матчей за «сине-красную» команду, забил 2 гола и сделал 1 результативную передачу.
Прошлым летом «Барселона» приобрела его у клуба «Жирона» за 2,7 миллиона евро. В последнем чемпионате Португалии «Брага» заняла привычное четвертое место.
Этот трансфер является важным событием для клуба и направлен на усиление атакующей линии. Футболисту желают успехов в новой команде.