Semak: Rubin jamoasi katta o‘zgarishsiz qolgan
Yakshanba kuni kechqurun Rossiya Premer-ligasining ikkinchi tur doirasida "Zenit" jamoasi "Rubin" ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sankt-Peterburg jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak raqib haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Rubin" jamoasi katta o‘zgarishlarga duchor bo‘lmagan, shuningdek, "Zenit" ham jamoa tarkibini sezilarli darajada o‘zgartirmagan.
Har ikki jamoaning kuchli tomonlari yaxshi ma’lum va ular o‘zaro o‘yinda kim yaxshiroq ekanligi o‘yinning holatiga qarab aniq ko‘rinadi. Birinchi turdan so‘ng "Rubin" va "Zenit" har biri uch ochko jamg‘argan.
Kazanliklar oldingi turda "Akhmat" jamoasini safarda 2:0 hisobida mag‘lub etdi, Sankt-Peterburgliklar esa o‘z maydonida "Rostov" ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. "Rubin" va "Zenit" o‘rtasidagi o‘yin 27 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi.
Futbol maydonidagi voqealar bilan batafsil tanishish uchun matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.

Семак: Команда Рубин осталась без больших изменений
В воскресенье вечером в рамках второго тура Российской Премьер-лиги команда "Зенит" проведет выездной матч против "Рубина". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер санкт-петербургской команды Сергей Семак высказал мнение о сопернике. По его словам, команда "Рубин" не претерпела больших изменений, также "Зенит" не значительно изменил состав команды.
Сильные стороны обеих команд хорошо известны, и в очной встрече будет ясно, кто лучше, в зависимости от состояния игры. После первого тура "Рубин" и "Зенит" набрали по три очка.
Казаньцы в предыдущем туре на выезде обыграли команду "Ахмат" со счетом 2:0, а санкт-петербуржцы на своем поле одержали победу над "Ростовом" со счетом 2:1. Матч между "Рубином" и "Зенитом" начнется 27 июля в 20:00 по московскому времени.