Saltykov Lokomotivda imkoniyat kutib ishladi
Lokomotiv jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Nikita Saltykov Moskva jamoasidan ijara asosida ketish haqidagi fikrlari haqida so‘roqqa javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari bunday fikrlar bo‘lmaganini, faqat o‘z imkoniyatini kutib ishlaganini ta’kidladi. Saltykovning so‘zlariga ko‘ra, u o‘z imkoniyatini oldi va hozirda o‘yindan o‘yinga harakat qilib, tinmay mehnat qilishni davom ettirmoqda.
Birinchi turdagi Premyer-liga doirasidagi Sochi jamoasiga qarshi o‘yinda Nikita Saltykov maydonda 60 daqiqa davomida harakat qildi. Lokomotiv jamoasi ushbu o‘yinda 3:0 hisobida g‘alaba qozondi va gollar 80-daqiqadan keyin urildi.
Hozirda Lokomotiv futbolchilari Rossiya chempionatining navbatdagi ochiq maydondagi o‘yini uchun Krasnodar jamoasiga qarshi tayyorgarlik ko‘rmoqda. Jamoalar 26 iyul, shanba kuni maydonda yuzma-yuz o‘ynashadi.

Сальтыков работал на Локомотиве, ожидая возможности
Нападающий полузащитник команды Локомотив Никита Сальтыков ответил на вопросы о своих мыслях о переходе на правах аренды из московской команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что ранее таких мыслей не было, он просто работал, ожидая своей возможности. По словам Сальтыкова, он получил свой шанс и сейчас продолжает усердно трудиться от игры к игре.
В матче первого тура Премьер-лиги против команды Сочи Никита Сальтыков провел на поле 60 минут. Команда Локомотив одержала победу в этом матче со счетом 3:0, голы были забиты после 80-й минуты.
В настоящее время футболисты Локомотива готовятся к следующему открытому матчу чемпионата России против команды Краснодар. Команды встретятся на поле в субботу, 26 июля.