Zenit Mantuanning transferi bo‘yicha taklif olmadi
Matbuotda «Zenit» futbolchisi Gustavo Mantuanning Fransiyaning «Marsel» klubiga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, Sankt-Peterburg klubiga Provence mintaqasidagi jamoadan braziliyalik futbolchi uchun rasmiy taklif kelmagan. Bu haqda «Zenit» boshqaruvi raisi Aleksandr Medvedev ma’lum qildi.
Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, «Marsel» klubi «Zenit» bilan hech qanday transfer muzokaralarini boshlamagan. Transfermarkt sayti Gustavo Mantuanning qiymatini 3,5 million yevroga baholaydi.
Uning «Zenit» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Mantuanning asosiy pozitsiyasi qanot hujumchisi bo‘lsa-da, so‘nggi paytlarda u ko‘proq «Zenit» jamoasida o‘ng qanot himoyachisi sifatida maydonga tushmoqda.
Shu sababli, hozircha futbolchining klubni almashtirishi haqida rasmiy ma’lumot yo‘q. Jamoa rahbariyati va futbolchi o‘rtasida kelgusida ham muzokaralar davom etishi mumkinligi ta’kidlanmoqda.
Futbolchi o‘zining hozirgi klubidagi faoliyatini davom ettirmoqda va jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.

Зенит не получил предложения по трансферу Мантюанна
В прессе появились сообщения о том, что футболист «Зенита» Густаво Мантуан проявляет интерес к клубу «Марсель» из Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако в клуб из Санкт-Петербурга не поступало официального предложения от команды из Прованса за бразильского футболиста. Об этом сообщил председатель правления «Зенита» Александр Медведев.
По словам Медведева, клуб «Марсель» не начинал никаких переговоров о трансфере с «Зенитом». Сайт Transfermarkt оценивает стоимость Густаво Мантунана в 3,5 миллиона евро.
Его действующий контракт с «Зенитом» рассчитан до середины 2027 года. Хотя основной позицией Мантунана является крайний нападающий, в последнее время он чаще выходит на поле в качестве правого защитника в команде «Зенит».
Поэтому на данный момент нет официальной информации о смене клуба футболистом. Подчеркивается, что переговоры между руководством команды и футболистом могут продолжаться в будущем.
Футболист продолжает свою деятельность в текущем клубе и является одним из ключевых игроков команды.