Karapuzov Krylya Sovetovga ogohlantirish berdi
Vladislav Karapuzov, «Pari NN» jamoasi futbolchisi, Rossiya Premyer Ligasi 2-turida «Krylya Sovetov»ga qarshi o‘ynaladigan o‘yinning ahamiyatini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 25-iyul, juma kuni, «Solidarnost Samara Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, oldingi o‘yinda Nizhegorod jamoasi 5:2 hisobida g‘alaba qozonganligi samara jamoasining g‘ururiga ta’sir qilgan bo‘lsa-da, o‘shandan beri ko‘p narsalar o‘zgargan.
Karapuzov shunday dedi: «O‘ylaymanki, o‘tgan mag‘lubiyat jamoaning g‘ururiga zarba berdi. Hozir biz ham shu qadar tayyormiz.
O‘tgan mavsumda «Krylya Sovetov» turnir jadvalida bizdan yuqori o‘rinni egallagan edi. Bu holatni tuzatib, xatolik bo‘lganini isbotlashni istaymiz.» Jamoalar o‘rtasidagi so‘nggi uchrashuv 2024/25 yilgi mavsumning 28-turida bo‘lib o‘tgan va unda Nizhegorod futbolchilari katta hisobda g‘alaba qozongan.
O‘sha o‘yinda Xuan Boselli to‘rtta gol urib, «Krylya Sovetov»ga qarshi yirik g‘alabada muhim rol o‘ynagan. Ushbu uchrashuv oldidagi tayyorgarliklar jamoalar uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, har ikki tomon ham g‘alabaga intilmoqda.

Карапузов дал предупреждение Крыльям Советов
Владислав Карапузов, игрок команды «Пари НН», подчеркнул важность игры против «Крыльев Советов» в 2-м туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч состоится 25 июля, в пятницу, на стадионе «Солидарность Самара Арена». По словам футболиста, хотя в предыдущем матче команда Нижнего Новгорода одержала победу со счетом 5:2, что повлияло на гордость самарской команды, с тех пор многое изменилось.
Карапузов сказал: «Я думаю, что прошлое поражение ударило по гордости команды. Сейчас мы тоже готовы.
В прошлом сезоне «Крылья Советов» занимали более высокое место в турнирной таблице, чем мы. Мы хотим исправить эту ситуацию и доказать, что это была ошибка.» Последняя встреча между командами состоялась в 28-м туре сезона 2024/25, и в ней футболисты Нижнего Новгорода одержали крупную победу.
В той игре Хуан Боселли забил четыре гола и сыграл важную роль в крупной победе над «Крыльями Советов». Подготовка к этому матчу имеет большое значение для команд, и обе стороны стремятся к победе.