PSJ Buffonga 250 ming yevro kompensatsiya to‘lashi kerak
Parij apellyatsiya sudi "PSJ" futbol klubi sobiq darvozaboni Janluidji Buffonga 250 ming yevro miqdorida kompensatsiya to‘lash majburiyatini yukladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda L’Équipe nashri xabar berdi. Qaror 2018 yil yakunlari bo‘yicha Italiya soliq organlari tomonidan o‘tkazilgan soliq tuzatishlari bilan bog‘liqdir.
Umumiy qo‘shimcha soliq summasi 1,2 million yevrodan oshib, Buffon "Yuventus" va "PSJ" jamoalarida o‘ynagan davrni qamrab oladi. Italiya darvozaboni Parij klubiga tuzilgan shartnoma bandiga tayanib, "PSJ" 2018 yil uchun Italiya soliq idoralari tomonidan belgilangan soliqdan 50 foizgacha, biroq ijtimoiy badallar hisobga olingan holda 250 ming yevrodan oshmasdan kompensatsiya to‘lashga majbur ekanligini ta’kidlagan.
Sud futbolchining talabini to‘liq qanoatlantirib, klubning dastlabki qarorga shikoyati rad etildi. Shu bilan birga, Buffon tomonidan klubdan 25 ming yevro miqdorida "haqoratli qarshilik" uchun qo‘shimcha to‘lov talabi qanoatlantirilmagan.
Ushbu qaror futbolchi va klub o‘rtasidagi moliyaviy masalalarni hal qilishga qaratilgan muhim sud ishi bo‘ldi.

ПСЖ должен выплатить Буффону компенсацию в 250 тысяч евро
Парижский апелляционный суд обязал футбольный клуб "ПСЖ" выплатить бывшему вратарю Джанлуиджи Буффону компенсацию в размере 250 тысяч евро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщило издание L’Équipe. Решение связано с налоговыми корректировками, проведенными итальянскими налоговыми органами по итогам 2018 года.
Общая сумма дополнительного налога превышает 1,2 миллиона евро и охватывает период, когда Буффон играл в командах "Ювентус" и "ПСЖ". Итальянский вратарь, ссылаясь на пункт контракта с парижским клубом, отметил, что "ПСЖ" обязан выплатить компенсацию в размере до 50 процентов от налога, установленного итальянскими налоговыми органами за 2018 год, но не превышающую 250 тысяч евро с учетом социальных взносов.
Суд полностью удовлетворил требование футболиста, отклонив апелляцию клуба на первоначальное решение. В то же время требование Буффона о дополнительной выплате в размере 25 тысяч евро за "оскорбительное сопротивление" не было удовлетворено.
Это решение стало важным судебным делом, направленным на разрешение финансовых вопросов между игроком и клубом.