Saul Koko Spartakga o‘tishga rozilik berdi
Saul Koko, Torino jamoasining himoyachisi, Spartak klubiga o‘tishga rozilik bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Giakomo Morandinning ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchi qizil-oq jamoaning taklifini qabul qilgan, bu taklif foydali deb baholangan. Biroq futbolchining roziligiga qaramay, hozircha rasmiy transfer amalga oshmagan.
Klublar o‘rtasida shartnoma imzolanmagani sababli, bitim biroz kechikmoqda. Manbalarning aytishicha, Spartak 26 yoshli futbolchi uchun taxminan 16 million yevro to‘lashga tayyor.
Saul Kokoning Torino bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt sayti ma’lumotiga ko‘ra, uning bozor qiymati hozirda 10 million yevroga teng.
Shu sababli, tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va kelishuvga erishish uchun ayrim ma’muriy masalalar hal qilinishi lozim. Futbolchining yangi jamoaga o‘tishi yaqin kelajakda rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Саул Коко согласился перейти в Спартак
Саул Коко, защитник команды Торино, согласился перейти в клуб Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Джакомо Моранди, футболист принял предложение красно-белых, оценив его как выгодное. Однако, несмотря на согласие игрока, официальный трансфер пока не состоялся.
Из-за отсутствия подписанного контракта между клубами сделка немного задерживается. По словам источников, Спартак готов заплатить за 26-летнего футболиста около 16 миллионов евро.
Действующий контракт Сауля Коко с Торино рассчитан до лета 2028 года. Согласно данным сайта Transfermarkt, его рыночная стоимость в настоящее время составляет 10 миллионов евро.
По этой причине переговоры между сторонами продолжаются, и для достижения соглашения необходимо решить некоторые административные вопросы. Ожидается, что переход футболиста в новую команду будет оформлен в ближайшем будущем.