Jurnalist Sesar Luis Merlo xabariga ko‘ra, "armiyachilar" 20 yoshli futbolchini bir mavsumga ijaraga oladi va keyinchalik 80 foiz huquqlarini to‘rt million dollarga sotib olish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Jurnalist Ivan Karpov o‘zining Telegram-kanalida futbolchi ertaga Moskvaga jo‘nab ketishini ma’lum qildi.
Tibbiy ko‘rikdan o‘tganidan so‘ng, u yillik 300 ming yevro maosh bilan mehnat shartnomasini imzolaydi. Lionel Verde 2024 yil boshidan buyon "Union"ning asosiy jamoasida o‘ynaydi.
Ushbu kelishuv klub uchun muhim qo‘shilish bo‘lib, yosh futbolchining rivojlanishi uchun yangi imkoniyatlar yaratadi. Moskvadagi klubda u o‘z mahoratini yanada oshirishga va jamoaga foyda keltirishga harakat qiladi.

ЦСКА объявил о зарплате нового футболиста Верде
Центральный спортивный клуб армии Москвы (ЦСКА) завершает трансфер полузащитника аргентинского клуба "Унион" Лионеля Верде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Сесара Луиса Мерло, "армейцы" арендуют 20-летнего футболиста на один сезон и впоследствии получат возможность выкупить 80% прав за четыре миллиона долларов. Журналист Иван Карпов сообщил в своем Telegram-канале, что футболист завтра отправится в Москву.
После прохождения медицинского осмотра он подпишет контракт с годовой зарплатой в 300 тысяч евро. Лионель Верде играет за основную команду "Униона" с начала 2024 года.
Это соглашение является важным приобретением для клуба и создаст новые возможности для развития молодого футболиста. В московском клубе он будет стремиться улучшить свои навыки и принести пользу команде.